29. 03.
30. 03.
«

Gáboríkov gól nepomohol, Devils majú mečbal

New Jersey zdolalo New York 5:3 a po prvýkrát vedie v sérii finále Východnej konferencie. Za stavu 3:2 na zápasy bude mať navyše v domácom prostredí šancu spečatiť postup do finále Stanley Cupu.

New York Rangers – New Jersey Devils 3:5 (stav série: 2-3)
New Jersey si vytvorilo v prvej tretine trojgólový náskok, no domácemu New Yorku sa ho podarilo zmazať. V tretej časti zápasu však strelil víťazný gól Ryan Carter (3), ktorý rozhodol o výhre 5:3, po ktorej sa Devils ujali vedenia 3:2 na zápasy. Tentokrát boli strelecky aktívnejším tímom hráči Rangers, no Martin Brodeur z 28 striel inkasoval len raz v každej tretine. Skóre stretnutia otvoril v tretej minúte jeho spoluhráč Stephen Gionta (3) a v priebehu prvej desaťminútovky sa presadili aj Patrik Eliáš (4) a Travis Zajac (7). Domácim sa podarilo ešte do prestávky skorigovať skóre vďaka prvému gólu v play-off z hokejky Brandona Prusta (1). V úvode druhej tretine streil kontaktný gól Ryan Callahan (5) a v úvode tretej vyrovnal na 3:3 Marián Gáborík (5), ktorý strelil svoj prvý gól v sérii a prvý od 9. mája. K víťazstvu však nakoniec neviedol, pretože Henrika Lundqvista (12 zákrokov) ešte prekonal v 56. minúte Carter a bodku za stretnutím dal strelou do prázdnej brány Zach Parise (7), ktorý rovnako ako Gionta zaznamenal aj jednu asistenciu. Po dve si zo stretnutia odniesli Mar Fayne a Iľja Kovaľčuk. Gáborík v ňom odohral 15 a pol minúty. Zaznamenal aj jednu strelu a dva bodyčeky. V piatok sa v Newarku spolu so spoluhráčmi pokúsi vynútiť siedmy duel.

Martin Brodeur, brankár Devils: „Myslím si, že to o vás ukazuje veľa, keď stratíte trojgólové vedenie a dokážete sa vrátiť do hry a nakoniec vyhrať zápas. Neodohrali sme náš najlepší zápas, ale vyhrali sme ho.“

Ryan Callahan, kapitán Rangers: „Samozrejme, že sme si taký začiatok nepredstavovali, ten spôsob, akým nám rýchlo strelili tri góly. Vedeli sme, v akej situácii sme. Vedeli sme, že musíme vydrieť vyrovnanie a podarilo sa nám to. To ukázalo veľa charakteru.“