25. 04.
26. 04.
«

Tatar s Gáboríkom skórovali, Halák debutoval (príprava)

V pondelok pokračovalo prípravné obdobie ďalšími jedenástimi zápasmi, v ktorých mal slovenský hokej päťnásobné zastúpenie. Jaroslav Halák zažil premiéru v drese Islanders, kým Marián Gáborík a Tomáš Tatar skórovali.

Islanders a Senators si to medzi sebou rozdali v dvoch zápasoch v Newfoundlande. Prvý vyhrali „ostrovania“ 3:2 vďaka gólom Nelsona, Collberga a Skilleho, kým z hráčov „senátorov“ sa presadili Chiasson a Schneider. V druhom zápase sa predstavili aj obaja Slováci v newyorskom tíme. Ľubomír Višňovský nebodoval a Jaroslav Halák zastavil 10 z 12 striel predtým, ako ho v tretej tretine nahradil Poulin. Newyorský tím vyhral opäť 3:2, no tentokrát o tom rozhodol až nájazd Cala Clutterbucka v piatej sérii. V normálnej hracej dobe skórovali Grabovskij a Bailey. Haláka prekonali MacArthur a Lazar. Anderson a Lehner sa prestriedali v bráne kanadského tímu.

Dvojnásobné zastúpenie malo Slovensko aj v Pittsburghu, kde aj vďaka Tomášovi Tatarovi vyhral Detroit 2:1. Slovenský útočník, ktorý odohral 17 minút, otvoril po prihrávke Daciuka skóre a stal sa treťou hviezdou zápasu, v ktorom zaznamenal aj dve strely a dve trestné minúty. Víťazný gól strelil Daciuk v 37. minúte. Howard zastavil 25 z 26 striel, Mrázek urobil 10 zákrokov. Z hráčov Penguins sa presadil Bennett, kým Fleury zneškodnil 18 z 20 striel a Murray všetkých sedem. V drese Red Wings sa predstavil aj Tomáš Jurčo, ktorý odohral necelých 13 minút so ziskom dvoch striel a mínusového bodu.

Dva zápasy medzi sebou odohrali aj Coyotes a Kings. V Los Angeles sa darilo Mariánovi Gáboríkovi, ktorý dvoma gólmi po spolupráci s Kopitarom pomohol Kings k víťazstvu 4:3 po samostatných nájazdoch. Ten víťazný premenil Shore. Okrem trenčianskeho rodáka, ktorý na ľade strávil 18 a pol minúty a pripísal si aj dva plusové body a päť striel, skóroval aj Andreoff, zatiaľ čo Jones zastavil všetkých 9 striel a Deslauriers 14 zo 17. V bráne Arizony stál Dubnyk, ktorý čelil 26 strelám. Z jeho spoluhráčov sa do čierneho trafili Hodgman, Lane a Stone.

V Arizone vyhral domáci tím 5:4 po nájazdoch, v ktorých ten víťazný premenil Henrik Samuelsson. Ten sa stal hrdinom zápasu, keď pridal aj gól a dve asistencie. Hanzal strelil dva góly a pridal asistenciu, Max Domi asistoval trikrát. V normálnej hracej dobe sa presadil aj Gagner, kým Smith zastavil 29 striel. Recept naňho našli Pearson, Dowd a dvakrát Mike Richards. Berube zastavil 15 z 16 striel, Bartošák 18 z 21.

Philadelphia odohrala v pondelok dva zápasy. S Torontom sa stretla v Londone a podľahla mu 2:3 po nájazdoch, hoci viedla 2:0. Nazem Kadri zaznamenal gól a asistenciu, skóroval aj Nilsson a víťazný nájazd premenil Booth. Read a Raffl skórovali z hráčov Flyers. „Letci“ absolvovali aj domáci zápas proti Washingtonu, v ktorom boli úspešní a vďaka štyrom presilovkovým gólom vyhrali 5:4. Martk Streit zaznamenal gól a tri asistencie, skórovali aj Voráček, Gordon, Brayden Schenn a Lecavalier. Fehr, Erskine, Brouwer a Latta strelili góly Capitals, ktorí hrali bez Alexa Ovečkina. V bránach sme videli Emeryho (9/11) a Zeppa (17/19), resp. Petersa (12/14) a Grubauera (8/11).

Pomerom 5:4 vyhralo aj New Jersey nad Rangers. V zaujímavom zápase viedli „diabli“ 2:0 i 4:2, ale Newyorčania vždy vyrovnali. Nakoniec o výhre rozhodol v poslednej minúte Henrique. Ten nadviazal na góly Bouchera, Gelinasa a dvojgólového Rydera (2+1). Clemmensena z 10 striel prekonali Hagelin a Malone, Kinkaida z 14 striel Kreider a Fast. V bráne „jazdcov“ sa vystriedali Lundqvist (11/13) s Talbotom (16/19).

Fiddler, McKenzie, Benn a Dickinson doviedli Dallas k výhre 4:3 nad St. Lous, ktorej pomohli aj Lehtonen (11/12) s Lindbäckom (19/21). Tých prekonali Whitney, Berglund a Cole. V bráne Blues stáli Elliott (11/12) a Lundström (10/13).

Tesnú výhru si vybojoval aj Winnipeg, ktorý porazil vďaka gólom Byfugliena a Littlea ambicióznu Minnesotu 2:1. Jediný gól Wild, ktorí hrali bez svojich najväčších hviezd, strelil Graovac. 14 sekúnd pred koncom pokazil nulu Hutchinsonovi. Ten duel opustil s 12 zákrokmi, Pavelec ich urobil 14. Na druhej strane ani raz neinkasoval Bäckström, ktorého po 12 zákrokoch vystriedal Bryzgalov. Zo šiestich striel dostal dva góly.

Do prípravy vstúpil správnou nohou Anaheim, ktorý v oboch zápasoch proti Coloradu uspel. V Denveri vyhral 5:2, keď Pickarda z 27 striel prekonali Cogliano, Maroon a dvakrát Winchester predtým, ako dal bodku za zápasom strelou do prázdnej brány Silfverberg. Tanguay a Redmond prekonali z 21 striel LaBarberu, ktorého v tretej tretine nahradil Bobkov (5/5). V Anaheime vyhrali Ducks dokonca 4:0. Nulu vychytal Andersen, ktorý zastavil všetkých 27 striel. Berru z 30 pokusov prekonali Heatley, Rakell, Lovejoy a Bell.