29. 03.
30. 03.
«

St. Louis vyrovnalo stav série, San Jose vedie 2:0

V nedeľu pokračovalo dvomi zápasmi druhé kolo play-off v Západnej konferencii. Kým St. Louis vyrovnalo stav série s Dallasom, San Jose vyhralo aj druhý domáci zápas proti Nashville a v sérii vedie 2:0 na zápasy.

DALLAS – ST. LOUIS 3:4 PP (stav série: 1-1)

St. Louis zareagovalo na úvodnú prehru víťazstvom 4:3 po predĺžení a vyrovnalo stav série s Dallasom na 1-1. Domáci boli od úvodu aktívnejší a odmenou im bol vo štvrtej minúte gól Alexa Goligoského. Vedenie im však vydržalo iba 35 sekúnd, Patrik Berglund vyrovnal na 1:1. O necelé tri minúty neskôr otočil stav Joel Edmundson svojím prvým gólom v play-off v kariére. Stars mali streleckú prevahu, ale Briana Elliotta neprekonali ani v prvej presilovej hre. Blues, naopak, početnú výhodu využili a na 3:1 zvýšil v 19. minúte dvojbodový Troy Brouwer. Kari Lehtonen inkasoval v prvej tretine trikrát z piatich striel a od druhej už chytal Antti Niemi. Ten v druhej tretine zastavil všetkých desať striel a keďže aj Elliott v nej zostal neprekonaný, skóre sa nemenilo. Záverečnú tretinu začal Dallas aktívne a v 45. minúte strelil kontaktný gól Mattias Janmark. Stars strelecky ovládli tretiu tretinu (13:2), v 58. minúte vynútil predĺženie dvojbodový Jamie Benn. V jeho 11. minúte však rozhodol o výhre St. Louis kapitán David Backes v presilovke. V deň svojich 32. narodením si pripísal aj asistenciu, Kevin Shattenkirk a Robby Fabbri ich nazbierali dve. Elliott predviedol 31 zákrokov, striedajúci Niemi 19. Cody Eakin asistoval pri všetkých góloch Stars.

Backesov víťazný gól:

Backes je jediným hráčom tohtoročného play-off, ktorý skóroval dvakrát v predĺžení. Pred ním to v klubovej histórii dokázal iba Pierre Turgeon v roku 1999. Séria sa za vyrovnaného stavu sťahuje do St. Louis, kde sa v utorok odohrá jej tretí zápas.

Hviezdy duelu: 1. T. Brouwer (STL), 2. J. Benn (DAL), 3. D. Backes (STL)

Kevin Shattenkirk, obranca Blues: „Niekoľko prvých minút zápasu nám vyšlo podľa predstáv. Dobre sme napádali rozohrávku súpera a dostávali puky do správnych oblastí. Keď sme to videli, zdalo sa, že nás to všetkých nabudilo. Viedlo nás to k tomu, že sme odohrali skvelý zápas.“

Jamie Benn, kapitán Stars: „Boli sme sebavedomí, do predĺženia sme išli so zdvihnutými hlavami. Je to lotéria, takže naším cieľom bolo víťazstvo. Mali sme však smolu. Párkrát sme boli vylúčení a oni to využili.“

SAN JOSE – NASHVILLE 3:2 (stav série: 2-0)

San Jose vyhralo aj druhý domáci zápas série proti Nashville a vedie v nej už 2-0. Na prvý gól čakali diváci až do záveru druhej tretiny. V 39. minúte otvoril skóre Logan Couture, ktorý využil druhú presilovú hru v dueli. Sharks viedli do 53. minúty, keď strelecky aktívnejší Nashville vyrovnal stav zásluhou Mattiasa Ekholma. Joe Pavelski obnovil náskok domácich v 58. minúte, keď sa rovno pred neho odrazil puk od obrancu hostí Shea Webera. Joe Thornton následne strelil 56 sekúnd pred koncom tretej tretiny gól na 3:1 do odkrytej brány. Ten bol nakoniec víťazný, pretože Ryan Johansen pri záverečnej hre bez brankára skorigoval výsledok na 2:3. Bolo to však až štyri sekundy pred koncom zápasu. Roman Josi prihrával na oba góly Predators, ktorým Martin Jones zastavil 37 striel. Couture i Thornton pridali ku gólu asistenciu, kapitán Pavelski ich nazbieral dve. Mal prsty vo všetkých góloch San Jose. Pekka Rinne urobil 22 zákrokov.

Pavelského šťastný gól:

Pavelski je so šiestimi gólmi na delenom prvom mieste medzi strelcami v tomto play-off. Zaznamenal šiesty trojbodový zápas play-off v kariére, čo pred ním v klubovej histórii nikto nedokázal. Sharks vyhrali aj šiesty domáci duel play-off proti Nashville v histórii. Tretí zápas je na programe v utorok v Nashville, kde sa domáci pokúsia vyrovnať sériu. V nedeľu im nepomohol ani návrat útočníka Craiga Smitha do zostavy.

Hviezdy duelu: 1. M. Jones (SJS), 2. P. Rinne (NSH), 3. J. Pavelski (SJS)

Logan Couture, útočník Sharks: „Myslím si, že boli lepší než my vo väčšej časti zápasu. Veľa z nás do toho dnes nedalo všetko, ale Jones nás udržal v hre veľkými zákrokmi. Hrali sme príliš často v našom obrannom pásme. Robili sme chyby, ktoré sme predtým v tomto play-off nikdy nerobili. Dnes sme nehrali najlepšie, ale našli sme cestu k výhre. Jones bol pritom veľmi dôležitý.“

Mattias Ekholm, obranca Predators: „Myslím si, že dnes sme boli lepším tímom, najmä v druhej tretine, v závere prvej a v tretej tretine. Boli sme dnes rovnako dobrí ako súper. Oni však v závere zápasu skórovali po šťastnom odraze puku. Mali by sme byť povzbudení naším dnešným výkonom.“