30. 03.
«

Juniori

Memorial Cup 2016: Red Deer ukončil nádeje šampióna WHL

V poslednom zápase základnej fázy Memorial Cupu sme spoznali semifinálovú dvojicu. Po víťazstve domáceho Red Deer 2:1 nad Brandonom si vydýchla Rouyn-Noranda, ktorá nakoniec v tabuľke skončí pred šampiónom WHL. Ten sa s turnajom lúči.

Brandon – Red Deer 1:2 PP (0:0, 1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 32. McGauley – 55. Musil (Fleury, Doetzel), 64. Polei (Bleackley)
Brankári: Papirny – Toth; Strely: 34-32; Divákov: 7327

Brandon potreboval vyhrať, aby prekĺzol do ďalšej časti turnaja, v zápase proti rivalovi z WHL. Ten chcel potešiť vlastných fanúšikov. Po bezgólovej prvej tretine sa ujal vedenia Brandon, ktorý na turnaji zatiaľ nevyhral. Gól Tima McGauleyho však bol jediný a Jordan Papirny nedokázal vychytať nulu. Z 32 striel inkasoval dvakrát. Predĺženie vynútil v 55. minúte Adam Musil a o triumfe Red Deer 2:1 rozhodol vo štvrtej minúte nadstaveného času Evan Polei. Rylan Toth pomohol k výhre 33 zákrokmi. Jeho Rebels sa v semifinále stretnú s Rouyn-Norandou. Zápas sa odohrá v piatok. Výhrou sa Brandonu odplatili za vyradenie v konferenčnom finále WHL.

Nasledujúci zápas:
27.05. Red Deer Rebels - Rouyn-Noranda Huskies (semifinále)

Memorial Cup 2016 – Tabuľka

Tím Z V P PP B G
1. London (OHL) 3 3 0 0 6 +15
2. Red Deer (WHL) 3 2 1 0 4 0
3. Rouyn-Noranda (QMJHL) 3 1 2 0 2 -4
4. Brandon (WHL) 3 0 2 1 1 -11

Pozn.: Prvý tím postupuje priamo do finále. Druhý a tretí sa stretnú v semifinále.