29. 03.
30. 03.
«

Cehlárik dostal šancu v ďalšom prípravnom zápase (príprava)

V piatok sa v NHL odohralo deväť prípravných zápasov. V akcii sa mohli predstaviť viacerí Slováci, ale nakoniec si zahral len Peter Cehlárik.

Cehlárik nebodoval ani v druhom zápase

Zo Slovákov sa v piatok ukázal v akcii len útočník Peter Cehlárik, ktorý nebodoval ani v druhom prípravnom zápase. Pri výhre Bostonu 2:1 nad Detroitom odohral 14 minút a zaznamenal dva strelecké pokusy, ako aj tri bodyčeky. Bruins prehrávali po góle Rileyho Sheahana 0:1, ale Danton Heinen stav vyrovnal a Ryan Spooner duel rozhodol gólom v predĺžení. Anton Chudobin pomohol k výhre 34 zákrokmi, Jimmy Howard ich urobil o desať menej.

Peter Cehlárik (BOS) 13:59 0 0 0 0 0 2 3

Laineho debut, jasná výhra Toronta, Penguins zdolali Hawks

Debut v drese Winnipegu absolvoval Patrik Laine, ktorý nebodoval, ale tešil sa z výhry 5:1 nad Edmontonom. Michael Hutchinsom k nej prispel 34 zákrokmi, Adam Lowry, Joel Armia, Toby Enstrom, Mark Scheifele a Kyle Connor gólmi. Čestný úspech Oilers zaznamenal Oscar Klefbom. Cam Talbot inkasoval päť gólov z 21 striel. Duel nedohral obranca Jets Dustin Byfuglien, ktorého zasiahol do nohy puk.

Auston Matthews nakoniec svoj debut v drese Toronta zažije neskôr. V piatok tak len z úzadia sledoval, ako jeho tím porazil Buffalo hladko 8:1. Dva góly strelili Peter Holland a Matt Hunwick, no skórovali aj William Nylander, Kasperi Kapanen, Rich Clune a Jake Gardiner. Frank Corrado si pripísal tri asistencie. Antoine Bibeau zastavil 14 striel, Jhonas Enroth osem. Švéda prekonal Derek Grant. V bráne Sabres sa vystriedali Jason Kasdorf (9/13) a John Muse (23/27).

Len jeden gól videli diváci v Pittsburghu, kde Penguins porazili Blackhawks 1:0 zásluhou gólu Scotta Wilsona z druhej tretiny. Čisté konto vychytal Marc-Andre Fleury. Eliminoval všetkých 24 striel. V bráne Chicaga dostali šancu Lars Johansson, ktorý kapituloval raz z 19 striel, a Mac Carruth, ktorý zastavil všetkých deväť striel.

Vyhrali aj Colorado, Tampa, Calgary, St. Louis a San Jose

Michail Grigorenko strelil dva góly, vrátane víťazného, aby pomohol Coloradu k výhre 3:1 nad Los Angeles. Do čierneho sa trafil aj Nathan MacKinnon, zatiaľ čo Semion Varlamov zaknihoval 33 zákrokov. Recept na neho našiel len Trevor Lewis. V bráne Kings sa o miesto podelili Jeff Zatkoff, ktorý inkasoval tri góly z desiatich striel, a Jack Campbell. Ten zastavil zvyšných 12 streleckých pokusov Avalanche.

Ondřej Palát strelil rozhodujúci gól v predĺžení a Tampa Bay porazila aktívnejšiu Carolinu tesne 2:1. V normálnej hracej dobe sa presadil aj Tyler Johnson, kým Andreja Vasilevského prekonal len Jeff Skinner. Ruský brankár urobil 27 zákrokov. V bráne Hurricanes odchytal dve tretiny Eddie Läck. Zastavil 11 striel z 12. Michael Leighton duel dochytal a kapituloval z piatej strely na jeho bránu.

Pomerom 2:1 skončil aj zápas medzi Calgary a Vancouverom, v ktorom však Matt Tkachuk rozhodol o výhre Flames už v druhej tretine. Z gólu sa tešil aj dvojbodový Troy Brouwer, kým Sam Bennett asistoval pri oboch góloch. Brian Elliott urobil 17 zákrokov a prekonal ho len Guillaume Brisebois. Tyler Parsons odchytal tretiu tretinu a zastavil všetkých sedem striel. V bráne Canucks sa vystriedali Richard Bachman (15/17) a Thatcher Demko (11/11), ktorí čelili 28 strelám.

Jason Spezza otvoril skóre zápasu, no potom sa presadili len hráči St. Louis, ktoré nakoniec vyhralo nad Dallasom 4:1. Z gólov sa tešili Colton Parayko, Jordan Schmaltz, Dmitrij Jaškin a Petteri Lindholm. Všetky štyri inkasoval Kari Lehtonen, ktorý čelil 22 strelám. Stars ohrozili Jakea Allena 16-krát, pričom kapituloval len v úvode duelu. V tretej tretine ho nahradil Phoenix Copley, ktorý urobil osem zákrokov.

San Jose dvakrát prehrávalo, ale nakoniec vyhralo nad Arizonou 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil Dylan DeMelo, ktorý nadviazal na presné zásahy Ryana Carpentera a Tomáša Hertla. Justin Braun zaznamenal dve asistencie a Aaron Dell urobil 20 zákrokov. Prekonali ho Jordan Martinook a Michael Bunting. Louis Domingue mal viac práce, keď čelil 35 strelám.