Zdeno Chára Andrej Sekera Martin Marinčin Marián Hossa Richard Pánik Tomáš Jurčo Tomáš Tatar Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Peter Budaj

Pánik vie, čo bolo potrebné, aby jeho gól viedol k výhre

Jozef Struhár (Hymy) | 21.12.2016
Zdieľať na Facebooku Nahlásiť chybu Tlačiť článokPrenosy na TV Tipsport
Fanshop tímu Chicago Blackhawks - tričká, šiltovky a dresy »
Slovenský útočník Richard Pánik strelil v utorok svoj deviaty gól v tejto sezóne, ktorým v 59. minúte znižoval stav na 3:4. Dal tak nádej Chicagu, ktorá sa však nepretavila do reality. Stav sa už nezmenil a z výhry sa radovala Ottawa.

Blackhawks boli počas zápasu prestrieľaní 26:30, ale po dvoch tretinách bol pomer striel jasnejší v prospech Senators – 26:15. A práve na to poukázal Pánik, ktorého potešila hra tímu v tretej tretine. V nej mali prevahu „Hawks“ 11:4.

„Tá tretia tretina bola naša najlepšia. Ak by sme hrali celý zápas tak ako sme hrali v tretej tretine, tak si myslím, že by sme tento zápas vyhrali,“ povedal Pánik pre tímovú stránku. „Musíme tento zápas hodiť za hlavu.“

Martinský rodák strelil svoj druhý gól v ostatných štyroch zápasoch, pričom opäť potvrdil, že sa jeho útok v ostatnej dobe zohral.

„Snažíme sa hrať jednoducho. Tá súhra sa medzi nami vyvinula sama. Myslím si, že je to dobré. Máme robustné telá, tak to využívame v rohoch a snažíme sa mať puk pod kontrolou v útočnom pásme,“ poznamenal Pánik, ktorý v zápase pri jednom z únikov trafil aj tyčku.

„Obranca bol na mne, a tak som sa snažil len vystreliť. Bola to smola, že puk neprešiel do brány.“

peto10 Ignorovať21. 12. 2016 13:45
Od kedy ho Q preradil do tretieho útoku s Krugerom a Rasmussenom (cca 12 zápasov dozadu) hrá dosť vyrovnane a kvalitne, len chýba kúsok šťastia.
prasjanko Ignorovať21. 12. 2016 16:10
fuj, vzdy sa tej tvojej fotky zlaknem! s certy nejsou zerty. Snad to Risovi vydrzi co najdlhsie
peto10 Ignorovať21. 12. 2016 17:43
Na to ju tam mám Chcel by som vidieť Riša opäť vo vyšších formáciách, ale je škoda rozbíjať ten jeho útok...
Miroslav144 Ignorovať21. 12. 2016 19:53
Myslim, ze Q konecne nasiel zlozenie prvych troch formacii (teda pokial je zdravy aj Anisimov aj Hossa) a Riso ma dost casu na lade a vytvara si dost sanci aj v tretej lajne
molsow Ignorovať21. 12. 2016 14:07