Zdeno Chára Andrej Sekera Martin Marinčin Marián Hossa Richard Pánik Tomáš Jurčo Tomáš Tatar Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Peter Budaj

«

Ottawa má postupový mečbal, Anaheim ten svoj už využil

Jozef Struhár (Hymy) | 20.04.2017
Zdieľať na Facebooku Nahlásiť chybu Tlačiť článokPrenosy na TV Tipsport
Dvaja slovenskí obrancovia v stredu nebodovali a netešili sa ani z výhier. Washingtonu sa totiž podarilo vyrovnať stav série a Ottawa získala postupový mečbal. Ten nevyužilo St. Louis v sérii proti Minnesote. Naopak, Anaheim sa raduje z postupu.

Východná konferencia

TORONTO - WASHINGTON 4:5 (stav série: 2-2)

Washington strelil štyri góly v prvej tretine, aby vďaka výbornému vstupu do zápasu porazil Toronto 5:4 a vyrovnal stav série prvého kola play-off na 2:2. T.J. Oshie a Tom Wilson skórovali dvakrát, pričom Oshie bol autorom víťazného gólu z 53. minúty. Do čierneho sa trafil aj Alex Ovečkin, ktorý využil jedinú presilovku, ktorú Capitals hrali. Nicklas Backstrom dvakrát asistoval. Braden Holby čelil 34 strelám a prekonali ho Zach Hyman, James van Riemsdyk, Auston Matthews a Tyler Bozak. Maple Leafs hrali štyri presilovky, ale využili len jednu. V úvode tretej tretiny nevyužili takmer dvojminútovú početnú prevahu o dvoch hráčov. Kontaktný gól strelil Bozak 27 sekúnd pred koncom, aby tak ešte zdramatizoval záver duelu. Ten Frederik Andersen opustil s 22 zákrokmi. Zápas číslo päť sa odohrá v piatok vo Washingtone.

V tom stredajšom nechýbal ani slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý odohral 13 minút a 11 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval troma blokmi, dvoma strelami na bránu a pripísal si aj jeden plusový bod.

Oshieho víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. T. Oshie (WSH), 2. T. Wilson (WSH), 3. W. Nylander (TOR)

T.J. Oshie útočník Capitals: „Dnes nám išlo všetko. Dostávali sme puky do správnych oblastí. Strieľali sme častejšie a dostávali sa viac k bráne, vďaka čomu sme mali o trochu viac šancí. V závere tlačili, ale my sme boli schopní vedenie ubrániť.“

Frederik Andersen, brankár Maple Leafs: „Nemyslím si, že to dnes bolo o nich. Myslím si, že sme sa porazili sami. Dostatočne sme nenapĺňali stanovený plán a nekomunikovali dostatočne dobre, čo nás stálo zápas. Nehrali sme ani trochu tak, ako dokážeme.“

BOSTON - OTTAWA 0:1 (stav série: 1-3)

Craig Anderson zneškodnil všetkých 22 striel a Bobby Ryan strelil po prihrávke Erika Karlssona jediný gól zápasu v úvode tretej tretiny, aby Ottawa po futbalovej výhre 1:0 nad Bostonom získala do svojich rúk postupový mečbal. Senators víťazstvom potvrdili, že sa im v TD Garden darí. V tejto sezóne tam vyhrali všetky štyri zápasy. Tuukka Rask urobil 26 zákrokov a Bruins si mysleli, že sa v druhej tretine ujali vedenia. Tréner hostí Guy Boucher však ešte nechal posúdiť situáciu a gól bol nakoniec anulovaný pre ofsajd. Séria sa za stavu 3:1 pre kanadský tím presunie do Ottawy, kde sa piaty duel odohrá v piatok.

Slovenský bek Zdeno Chára bol druhým najvyťažovanejším hráčom tímu po nováčikovi Charliem McAvoyovi. Odohral 24 minút a 9 sekúnd. Zaznamenal jeden mínusový bod, ale urobil aj päť bodyčekov a dva bloky. Bostonu k úspechu nepomohol ani návrat obrancu Colina Millera. Ottawa, naopak, o jedného hráča prišla. V prvej tretine sa jej pri bodyčeku Kevana Millera zranil útočník Tom Pyatt (horná časť tela).

Ryanov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. B. Ryan (OTT), 2. C. Anderson (OTT), 3. T. Rask (BOS)

Craig Anderson, brankár Senators: „Dnes sme mali aj trochu šťastia. Dostali sa do niekoľkých šancí, ale bol som schopný ich zastaviť. Nie vždy to však dopadne takto.“

Brad Marchand, útočník Bruins: „Majú dobrý tím, to musíme uznať. Hrali dobre a ich brankár dnes chytal spoľahlivo. Už sme v takejto situácii boli. Musíme sa teraz koncentrovať len na nasledujúci zápas.“

ST. LOUIS - MINNESOTA 0:2 (stav série: 3-1)

Minnesota nedovolila St. Louis oslavovať postup doma. Charlie Coyle a Martin Hanzal skórovali v závere prvej, resp. druhej tretiny a Devan Dubnyk sa postaral o zvyšok. S 28 zákrokmi a svojím druhým čistým kontom v kariére v play-off doviedol Wild k výhre 2:0, ktorou znížili stav série proti Blues na 1:3. Jake Allen čelil tiež 28 strelám, ale pri prvom inkasovanom góle trochu zaváhal pri rozohrávaní puku a uľahčil Coyleovi cestu za gólom. Minnesota sa vtedy dostala do prvého vedenia po 214 minútach a 38 sekundách série. Hanzal zvýšil skóre po peknom individuálnom prieniku. Zakončoval pomedzi dvoch brániacich hráčov. Blues budú mať ďalšiu šancu na uzavretie série v sobotu, kedy bude piaty duel hostiť Minnesota.

Coyleov víťazný gól:

Hviezdy duelu: D. Dubnyk (MIN), 2. Ch. Coyle (MIN), 3. R. Reaves (STL)

Bruce Boudreau, tréner Wild: „Je to iba jeden zápas, oni majú stále veľkú výhodu, keď vedú 3:1. Myslím si, že ešte stále máme v sebe toho viac. Dokážeme hrať aj lepšie, ako sme hrali dnes. Stále to bude pre nás cesta do kopca.“

Alexander Steen, útočník Blues: „Dnes sme boli o krok pomalší ako oni. Robili sme aj pomalšie rozhodnutia. Oni hrali tak, ako sme od nich očakávali. Bol to ďalší vyrovnaný zápas a my sme ho prehrali pre takéto drobnosti.“

CALGARY - ANAHEIM 1:3 (konečný stav série: 0-4)

Patrick Eaves vyhnal Briana Elliotta z brány už v šiestej minúte, kedy otvoril skóre zápasu z tretej strely svojho tímu. Bol to lacný gól. Krátko na to inkasoval aj Chad Johnson, ktorého v siedmej minúte prekonal z dorážky Nate Thompson. Jeho gól bol nakoniec víťazný. Ryan Getzlaf pridal ešte gól do prázdnej brány a Anaheim sa po víťazstve 3:1 tešil z postupu do druhého kola play-off. Sériu proti Calgary vyhral za najkratší možný čas v štyroch dueloch. Podarilo sa mu to po piatykrát vo svojej histórii. K stredajšej výhre pomohol aj John Gibson, ktorého z 37 striel prekonal len Sean Monahan. V druhej tretine využil presilovku. Johnson opustil duel s 20 zákrokmi. Kým pre Flames sezóna končí, Ducks budú čakať na výsledok série medzi Edmontonom a San Jose. Tá je momentálne nerozhodná 2:2.

Thompsonov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. J. Gibson (ANA), 2. S. Monahan (CGY), 3. N. Thompson (ANA)

Ryan Getzlaf, kapitán Ducks: „Je to veľká vec. Vždy, keď máte šancu vyradiť tím, chcete tú príležitosť využiť. Nikdy im nechcete dodať život. Oni však bojovali až do konca a my sme si museli tento postup zaslúžiť.“

Sean Monahan, útočník Flames: „Dostanete sa do play-off, kde sa hrá ten najzábavnejší hokej a vypadnete po štyroch zápasoch. Nie sú to dobré pocity. “

Speedthrash Ignorovať20. 04. 2017 07:42
Očakávam príspevok od Krivca ohľadom Karlssonovej asistencie Každopádne WSH-TOR zatiaľ asi najlepšia séria, tam to lieta hore dole, to pôjde asi na 7 zápasov.
Joe#19_@_Shark Ignorovať20. 04. 2017 08:52
tie jeho dristy ohladom jasneho vitaza Norrisovej trofeje ?
muel21 Ignorovať20. 04. 2017 09:50
chalani na rovinu kto by nechcel Karlssona v mančafte?
Speedthrash Ignorovať20. 04. 2017 09:59
Veď ja to myslím skôr v dobrom, ja som tiež jeho veľký fanúšik a v play off hrá naozaj vynikajúco.
lucass Ignorovať20. 04. 2017 19:49
ze dristy, tvoja hlava bradata burnsova ved nejde o body, toto tu plati u vas furt, ved vraj Doughty je najlepsi, kolko prace vzadu robi atd. Karlsson top obranca nhl, len hlupy toto nevidi, Burns tolko kixov robi vzadu, ze az....
Reagovať    2
krivco Ignorovať20. 04. 2017 10:01
dristy ako dristy burns dostane norrisku za vybornu polovicu sezony kvoli bodom, ktorych mal karlsson o par menej a zaroven unho bolo vidiet neskutocne zlepsenie v defenzive, nech si vyhra norrisku kto chce, karlsson na sebe neskutocne zamakal co sa tyka defenzivy pritom nestratil nic zo svojej ofenzivnej hry, je mlady a stale je tam progres. Kde bol Burns ked mal 26 rokov?
Reagovať    4
MacTavish Ignorovať20. 04. 2017 10:22
Musim podotknut, ze tento rok by bolo velmi podozrive, ak by Norrisku nevyhral Karlsson, kedze defenzivu naozaj zlepsil, a to vyrazne. Nic to ale nemeni na tom, ze mi Krivco tohto hraca a cely jeho team za posledne sezony pekne znechutil
krivco Ignorovať20. 04. 2017 13:05
ja napriklad nemam rad philadelphiu, ale to odjakziva
mato Kreator Ignorovať20. 04. 2017 16:23
to neni podozrive tato sezona je lepsia a hlavne Sens hraju PO Karlsson je tuto sezonu lepsi vyhrava nie prehrava ako vlani aj ked mal slusne stats.Doma dufam Ottawa Ruins dorazi
Dodlajs Ignorovať20. 04. 2017 08:03
Anaheim !
Dany Ignorovať20. 04. 2017 09:08
Ducks
REBBELS Ignorovať20. 04. 2017 18:08
Gratulace Ducks a Dany se může těšit na 2 kolo.Koho by jsi tam viděl raději?
tenny Ignorovať20. 04. 2017 09:58
Gratulácia patrí tímu Ducks, naplno sa prejavila sila skúseného mančaftu s dostatočnou hĺbkou... čo sa týka Flames, je to tím budúcnosti, v lete podpísali Elliota aby ich pretlačil do play-off, teraz je čas, aby podpísali niekoho, kto je lepšie psychicky odolný (povedzme si úprimne, kedy sa stalo, že by Elliot kompletne nevyhorel vo vyradzovacej časti ?) Napadá ma Bishop, Bernier, možno Miller, aj keď tam by bolo treba kvalitného brankára schopného odchytať 30 zápasov v sezóne
krivco Ignorovať20. 04. 2017 10:09
a k zapasu: takticky vyborne zahrate, coach chalenge genialny (aj ked ho nemam rad) Anderson v brane famozny a dalsi vitazny gol Ryana po dalsej parade od Karlssona (hehe), Boston opat obmedzeny na 22 striel. Sens este neprehrali seriu ak v nej vyhravali 3:1, takze verim, ze semifinale je nase, ale treba este spravit posledny krok
kelly2502 Ignorovať20. 04. 2017 10:47
Povie mi prosím niekto prečo tréner Calgary vymenil po prvom góle bránkara? Neprešlo ani 6 minút zo zápasu...žiadna dôvera ty vole...skôr to podľa mňa posral lebo aj Johnson dostal takmer okamžite gól.
inlouwetrust Ignorovať20. 04. 2017 12:00
Si tie góly videl? Elliott pustil za sériu viacero lacných gólov a už pred zápasom sa špekulovalo, či nemá skôr chytať Johnson. Sám Elliott vravel tuším po 3. zápase, že nechytal dobre. A pustil lacný gól aj tu, tak ja sa nedivím. Keby ten gól na 2:0 bol Johnsonov kiks, tak viň trénera, že bol nerozchytaný, ale tu mal skôr obranca upratať tú dorážku.