25. 04.
26. 04.
«

Dobojované: Ottawa a Washington sa radujú, Chára s Marinčinom končia

V nedeľu sa skončilo prvé kolo play-off a nanešťastie znamenalo aj koniec nádejí u dvoch slovenských obrancov. Sezóna sa končí pre Boston a Toronto, kým ďalej postúpili Ottawa a Washington.

Východná konferencia

BOSTON – OTTAWA 2:3 PP (konečný stav série: 2-4)

Boston mal nádejný začiatok zápasu, v ktorom sa pokúšal vynútiť siedmy zápas série. Nakoniec však Clarke MacArthur v nadstavenom čase rozhodol o tom, že séria sa už naťahovať nebude. Ottawa vyhrala 3:2 a postúpila do druhého kola po šesťzápasovej sérii. Bobby Ryan a Kyle Turris skórovali v druhej tretine, aby otočili stav z 0:1 na 2:1 a Craig Anderson predviedol 28 zákrokov. Ako prvý ho prekonal v prvej tretine Drew Stafford a následne v úvode tretej tretiny vyrovnával stav Patrice Bergeron. Na oba góly prihrával Brad Marchand. Bruins sa stalo osudným vylúčenie Davida Pastrňáka v nadstavenom čase. Faul pritom svojou hrou vynútil autor víťazného gólu. Tuukka Rask opustil duel s 26 zákrokmi a jeho tím nevyhral doma proti Senators v tomto ročníku ani jeden duel. V tom nedeľnom hral bez Davida Krejčího.

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral 26 minút a 52 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval siedmimi bodyčekmi. Pripísal si aj mínusový bod a dve strely. Kým jeho tím končí, tím Erika Karlssona sa začne pripravovať na Rangers. Séria druhého kola štartuje vo štvrtok.

MacArthurov postupový gól:

Hviezdy duelu: 1. C. MacArthur (OTT), 2. B. Marchand (BOS), 3. C. Anderson (OTT)

Clarke MacArthur, útočník Senators: „Je to skvelé. Pre nás bolo najdôležitejšie, aby sme s nimi nehrali siedmy zápas. Sú vytrvalí a aj napriek zraneniam dali do toho všetko, čo v sebe mali. Je skvelé ukončiť to a byť na tejto strane.“

Brad Marchand, útočník Bruins: „Bojovali sme tvrdo, aby sme sa vrátili do zápasu, a tak bolo ťažké prehrať vďaka vylúčeniu v predĺžení. Rozhodcovia mohli urobiť veľa verdiktov oboma smermi, ale my sme tvrdo bojovali... táto prehra je jednoduchá ťažká.“

TORONTO – WASHINGTON 1:2 PP (konečný stav série: 2-4)

Marcus Johansson strelil dva góly, vrátane víťazného v siedmej minúte predĺženia, aby Washington porazil Toronto tesne 2:1 a po šiestich zápasoch ukončil vyrovnanú sériu prvého kola play-off. Braden Holtby sa v Air Canada Centre prezentoval 37 zákrokmi a teraz sa bude pripravovať na to, že v druhom kole bude čeliť ďalšiemu ofenzívne naladenému tímu – Pittsburghu. Diváci v nedeľu čakali na prvý gól až do stredu tretej tretiny, keď rozjasal hľadisko Auston Matthews. Písala sa 48. minúta. Frederik Andersen však neudržal čisté konto a v 53. minúte ho prekonal Johansson, aby vynútil nadstavený čas. V ňom mali Capitals prevahu a dánskeho brankára v domácej bráne napokon pokorilo až piate zakončenie jeho smerom. Celkovo v zápase čelil 38 strelám.

Kým Washington bude späť v akcii vo štvrtok, Torontu sa končí sezóna, ktorá môže byť predzvesťou niečoho väčšieho. Aj v poslednom zápase Maple Leafs hral slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý odohral 16 minút a 21 sekúnd. Pripísal si jeden mínusový bod, dve strely a dva bodyčeky. Pri víťaznom góle neubránil autora gólu.

Johanssonov víťazný gól:

Hviezdy duelu: -

Marcus Johansson, útočník Capitals: „Myslím si, že bolo pre nás dobré, že sme mali na úvod play-off takýto začiatok, pri ktorom nešlo všetko hladko. Musíte tvrdo pracovať a bojovať, aby ste išli ďalej.“

Morgan Rielly, obranca Maple Leafs: „Táto prehra je určite ťažká, ale keď sme si sem sadli a pozreli sa na seba, tak môžeme cítiť aj veľa hrdosti. Každý tu je motivovaný, pretože veríme, že toto je len náš začiatok.“