20. 04.
21. 04.
«

Rangers porazili Senators 4:1, Predators získali postupový mečbal

Rangers sa v prvom domácom zápase podarilo uspieť a znížili stav série proti Ottawe na 1:2. Z víťazstva v druhom utorkovom stretnutí sa tešili Predators, ktorí v sérii proti Blues vedú už 3:1 na zápasy.

Východná konferencia

NY RANGERS – OTTAWA 4:1 (stav série: 1-2)

Dominantná prvá tretina a spoľahlivý výkon brankára viedli za znížením stavu série na 1:2. V Madison Square Garden vládla v utorok pozitívna atmosféra po tom, čo Rangers porazili Senators 4:1 po dvoch ťažkých prehrách v Ottawe. Newyorský tím mal do zápasu dobrý nástup a na Craiga Andersona vyslal až 15 striel. Z nich uspeli Mats Zuccarello v šiestej a Michael Grabner v štrnástej minúte. Od druhej tretiny sa hra o niečo vyrovnala, no kontrolu nad duelom si udržiavali domáci. Tí v prostrednej časti zápasu zvýšili svoje vedenie už na 4:0, keď skórovali Rick Nash v 33. a Oscar Lindberg v 39. minúte. Henrik Lunqvist podporil výhru 26 zákrokmi a recept na neho našiel v závere druhej dvadsaťminútovky len hrdina minulého duelu, Jean-Gabriel Pageau. Anderson opustil duel s 26 zákrokmi.

Kanadský tím v sérii stále vedie, ale pred ďalším duelom by mohol mať psychologickú výhodu ten newyorský. Bude navyše opäť hostiteľom. Zápas číslo štyri sa odohrá vo štvrtok. Senators by v ňom mohli chýbať dvaja hráči, ktorí utorkové stretnutie nedohrali – Bobby Ryan (dolná časť tela) a Zack Smith (horná časť tela).

Grabnerov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. M. Zuccarello, 2. H. Lundqvist, 3. M. Zibanejad (všetci NYR)

Alain Vigneault, tréner Rangers: „Deň voľna nám pomohol mentálne i fyzicky. Cítil som, že v Ottawe sme hrali dobre a pravdepodobne sme si zaslúžili dopadnúť lepšie. Nestalo sa tak, ale to je súčasť hokeja. Dnes sme museli na to zareagovať. V pondelok sme mali dobrý tréning a koncentrovali sme sa na to, čo musíme urobiť. A to sme aj urobili. Prišli sme hrať a vyhrať tento zápas. Teraz sa musíme koncentrovať na ten ďalší.“

Guy Boucher, tréner Senators: „Tento zápas sme prehrali v prvej tretine. Oni boli pripravení, boli hladní, boli odhodlaní a my sme sa im v tom vôbec nevyrovnali. To je všetko.“

NASHVILLE – ST. LOUIS 2:1 (stav série: 3-1)

Štvrtý zápas Nashville so St. Louis išiel podľa očakávaní. Hralo sa vyrovnane a na prvý gól sa čakalo dlho. Strelil ho až Ryan Ellis, ktorý v úvode tretej tretiny využil presilovú hru. V 54. minúte sa z domácich presadil aj James Neal, a tak Predators viedli už o dva góly. Blues sa však snažili o vyrovnanie a keď štyri minúty pred koncom strelil kontaktný gól Joel Edmundson, dráma bola na svete. Hosťom však už nepomohla ani dlhá hra bez brankára a v ďalšom zápase budú čeliť vypadnutiu. Nashville totiž po víťazstve 2:1 vedie v sérii už 3:1 na zápasy. Aj tentokrát mal veľký podiel na úspechu brankár Pekka Rinne, ktorý zneškodnil 32 striel. Jeho náprotivok, Jake Allen, zastavil 23 striel.

Séria sa teraz presťahuje do St. Louis, kde sa piaty duel odohrá v piatok. Nashville, ktorý je doma v tohtoročnom play-off stále neporazený, má šancu postúpiť do finále konferencie po prvýkrát vo svojej histórii. Ellis bude mať zároveň šancu vytvoriť nový klubový rekord v rámci play-off, ak by znova bodoval. Momentálne ťahá sedemzápasovú bodovú šnúru.

Nealov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. R. Ellis, 2. P. Rinne, 3. J. Neal (všetci NSH)

Ryan Ellis, obranca Predators: „Toto bol jednoznačne najťažší zápas série. Myslím si, že Blues hrali dobre na oboch koncoch ľadu. Myslím si však, že aj my sme hrali dobre. Väčšinu zápasu bol stav bezgólový a nám len pomohlo pár odrazov puku.“

Ryan Reaves, útočník Blues: „Myslím si, že sme väčšinu zápasu hrali dosť dobre. Mali sme viac striel. Musíme však viac dobiedzať pred Rinnem a mať viac hráčov pred jeho bránou. Nebol to zlý zápas z našej strany. Aj sme zatlačili, no musíme z našich šancí vyťažiť viac. Z tohto zápasu si vezmeme veľa pozitív a po návrate domov sa pustíme znova do práce.“