Zatvoriť

Prihlásenie


Meno:  
Heslo:  
  trvalé prihlásenie 
   
Mobilný  · KHL · SlovakFitness.sk  
Zdeno Chára Andrej Sekera Martin Marinčin Marián Hossa Richard Pánik Tomáš Jurčo Tomáš Tatar Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Peter Budaj
SlovakNHL
 

Správy z NHL

Extrémisti použili logo Red Wings. Tím sa od nich dištancuje

Jozef Struhár (Hymy) | 13.08.2017
Tím Detroit Red Wings v sobotu vydal vyhlásenie, v ktorom sa dištancuje od použitia jeho ikonického loga na zhromaždení bielych nacionalistov v meste Charlottesville zo štátu Virginia.


„Tím Detroit Red Wings vehementne nesúhlasí a nie je žiadnym spôsobom spojený s udalosťami, ktoré sa dnes uskutočnili v Charlottesville. Red Wings veria, že hokej je pre každého a oslavuje veľkú diverzitu našej fanúšikovskej základne a nášho národa. Skúmame každé možné legálne kroky týkajúce sa zneužitia nášho loga počas tejto znepokojujúcej demonštrácie,“ stálo vo vyhlásení.

Logo tímu sa od toho zneužitého líšilo v jednom detaile - v kolese je zakomponovaný symbol fašistických ochranných oddielov SS. Presný dôvod toho, prečo si nacionalisti vybrali práve logo Detroitu však nie je známy.


Pochod bielych nacionalistov sa udial v piatok večer na pôde Virginskej univerzity. Išlo o reakciu na rozhodnutie o odstránení sochy konfederačného generála Roberta E. Leeho, ktorý bol okrem svojich úspechov známy aj tým, že mal viac ako 60 otrokov a nesprával sa k nim práve najlepšie.

Zhruba 2 000 pochodujúcich ľudí s fakľami počas protestu vykrikovalo heslá ako: „na bielych životoch záleží,“, „nenahradíte nás“ či známe Hitlerovo heslo „Krv a česť.“ Tí, ktorí mali v rukách štíty s logom Red Wings, vraj mohli pochádzať z Michiganu.

Nahlásiť chybu     
Mohlo by vás zaujímať
Pridať komentár k téme
Fanda-NHL.sk
Kľúčové termíny
14. 09. - Otvorenie tréningových kempov
21. 09. - Prípravný zápas v Číne: LAK vs. VAN
23. 09. - Prípravný zápas v Číne: VAN vs. LAK
04. 10. - Začiatok základnej časti 2017/18
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk
COOKIES   |   REKLAMA   |   O NÁS   |   MAPA WEBU   |   RSS   |   FACEBOOK

© 2005 - 2017 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

ODPORÚČAME:  NHL live  |  Chudnutie  |  Dobrý spánok  |  Aquaparky na Slovensku

Webdesign and Internet media - Streftec
MADE IN PARTIZÁNSKE