29. 03.
30. 03.
«

Jurčo dvojbodový, Vegas opäť úspešné + video (príprava)

Noc z utorka na stredu priniesla v NHL desať prípravných zápasov, v ktorých sa opäť predstavili aj Slováci – Tomáš Jurčo dokonca bodoval.

Columbus – Chicago 2:5 (0:1, 0:4, 2:0)

Útočník Tomáš Jurčo bol jediným z tria slovenských „jastrabov“, ktorý dostal v utorok šancu. K výhre Chicaga 5:2 nad Columbusom prispel dvoma prihrávkami. Odohral 13 minút, vyskúšal si aj presilovky a pripísal aj plusový bod a jednu strelu. Celý zápas odchytal Anton Forsberg, ktorý zastavil 38 striel svojho bývalého tímu. Prekonal ho len Seth Jones, dvakrát v tretej tretine. Chicago viedlo už o päť gólov vďaka gólom Codyho Fransona, Laurenta Dauphina, Jana Ruttu, Nicka Schmaltza a Vinnieho Hinostrozu. Všetci prekonali Joonasa Korpisala, ktorý čelil 21 strelám. Matiss Kivlenieks v tretej tretine zastavil zvyšných päť striel.

Toronto – Ottawa 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

Ontárijskí rivali si opäť zmerali sily a opäť mala navrch Ottawa. Tentokrát vyhrala v Toronte 5:2, keď sa presadili Logan Brown, Fredrik Claesson, Erik Burgdoerfer, Filip Chlapík a Patrick Sieloff. Mike Condon (22/24) s Marcusom Hogbergom (16/16) nakombinovali 38 zákrokov. Prvý gól v drese Maple Leafs strelil Patrick Marleau, po ktorom sa presadil aj James van Riemsdyk. Frederik Andersen inkasoval dva góly z 20 striel, Kasimir Kaskisuo jeden zo štyroch. V akcii sa ukázal aj obranca Martin Marinčin, ktorý počas 17 minút na ľade zaznamenal plusový bod, tri strely a dve trestné minúty. Jeho zaváhanie však viedlo k prvému gólu Senators.

Colorado – Vegas 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Vegas má výborný vstup do prípravného obdobia, keď si pripísalo druhú výhru po sebe. V Colorade uspelo 4:1 vďaka trom gólom z prvej tretiny – vsietili ich Brad Hunt, Jonathan Marchessault a Oscar Lindberg. V tretej tretine opäť skóroval Tomáš Hyka, pre ktorého to bol už tretí gól v príprave. Maxime Lagace (10/11) a Oscar Dansk (18/18) urobili dokopy 28 zákrokov. Čestný úspech Avalanche zaknihoval Nathan MacKinnon. Spencer Martin opustil duel s 24 zákrokmi.

Nashville – Florida 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Brickley zaznamenal dva góly a asistenciu, aby doviedol Floridu k výhre 5:3 nad Nashvillom. Haapala, Matheson a Malgin tiež skórovali, kým Reimer zastavil všetkých 15 striel. V strede zápasu ho nahradil Sateri, ktorý čelil 19 strelám. Prekonali ho McLeod, Pettersson a Arvidsson. Saros odchytal celý zápas a inkasoval štyri góly z 27 striel.

Nashville – Florida 3:2 PP (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)

V druhom vzájomnom zápase tímov sa z víťazstva 3:2 tešili tentokrát domáci. O výhre Predators rozhodol v predĺžení svojím druhým gólom v zápase Salomäki. Do čierneho sa trafil aj Sissons. Rinne urobil 10 zákrokov, Lindbäck 14. Obaja kapitulovali raz. O góly Panthers sa postarali Trocheck a McCann, kým Luongo a Montembeault urobili po osem zákrokov. Druhý menovaný inkasoval všetky góly.

Boston – Detroit 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Boston doma hostil Detroit a zápas sa zaobišiel bez Slovákov. Domáci sa v ňom dočkali výhry 4:2, o ktorej v druhej tretine rozhodli góly Fitzgeralda, Heinena a Czarnika. V tretej tretine skóroval aj Purcell. Pred ním skresali náskok Bruins Mantha a Larkin. Kým v domácej bráne stál len Chudobin (20 zákrokov), v bráne Red Wings sa vystriedali Coreau (11/13) a Mrázek (19/21).

Buffalo – Pittsburgh 4:3 PP (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)

Eichel skóroval v prvej minúte predĺženia, aby rozhodol o výhre Buffala 4:3 nad Pittsburghom v zápase hranom v kampuse Pennsylvánskej štátnej univerzity. Pominville strelil dva góly, Tennyson vyrovnal skóre na 3:3 v 57. minúte. Aston-Reese, McClement a Määttä sa postarali o góly Penguins. Tí v zápase prehrávali 0:1 a 1:2 predtým, ako stav otočili. Nakoniec ťahali za kratší koniec povrazu.

Tampa Bay – Carolina 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Williams a Teräväinen poslali Carolinu do dvojgólového vedenia a o zvyšok sa postarali brankári. Booth zneškodnil 11 striel a Nedeljkovic 14 z 15, aby Carolina porazila Tampu 2:1. Jediný gól Lightning vsietil Erne. Leighton zaznamenal 22 zákrokov.

Dallas – St. Louis 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Dallas s Bennom, Bishopom i Radulovom v zostave porazil doma St. Louis 5:3, hoci prehrával 0:2 a 2:3. Víťazný gól strelil Benn, pričom asistenciu pri jeho góle si pripísal aj Radulov. V listine strelcov nájdeme aj Janmarka, Caamana, Ritchieho a Pitlicka. Bishop inkasoval tri góly z 15 striel, McKenna následne kryl 11 striel. Megan, Kostin a Blais sa postarali o góly Blues. V ich bráne sa vystriedali Hurron (9/11) a Binnington (10/12).

San Jose – Anaheim 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Kalifornské derby medzi San Jose a Anaheimom malo jasného víťaza. Sharks vyhrali 5:0, pričom o góly sa postaralo päť rôznych hráčov – Sandberg, O’Regan, Boedker, Labanc, Bollig. Nulu vychytal Dell, ktorý čelil 24 strelám. V bráne Ducks stál len Berra, ktorý kapituloval päťkrát z 36 striel.

T. Jurčo (CHI) 13:01 0 2 2 +1 0 1 1
M. Marinčin (TOR) 17:08 0 0 0 +1 2 3 0