29. 03.
30. 03.
«

Halák podal opäť výborný výkon, hral aj Černák + video (príprava)

Osem prípravných zápasov kanadsko-americkej NHL sa odohralo v noci z piatka na sobotu. Predstavili sa v nich dvaja Slováci, pričom Jaroslav Halák opäť podal spoľahlivý výkon.

NY Islanders – NY Rangers 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Slovenský brankár Jaroslav Halák potrápil Rangers aj v príprave. V piatok zneškodnil 34 striel, aby doviedol Islanders k výhre 2:1 na ľade záložného tímu Bridgeport Sound Tigers. Všetky góly padli v druhej tretine. Ten víťazný vsietil Anthony Beauvillier, prvý Casey Bailey. Na Haláka našiel recept len Vinni Lettieri. V bráne Rangers sa vystriedali Chris Nell, ktorý zneškodnil osem striel a Ondřej Pavelec, ktorý inkasoval dva góly z 13 striel.

Tampa Bay – Nashville 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Prvé striedanie v prvom zápase od 15. novembra a Steven Stamkos prihrával na gól Victorovi Hedmanovi, ktorý už po 33 sekundách duelu začal cestu Tampy Bay za víťazstvom 3:1 nad Nashvillom. Stamkos následne prihrával aj na víťazný gól Nikitu Kučerova. Tretí gól mal na svedomí Yanni Gourde. Andrej Vasilevskij odchytal celý duel a z 30 striel ho prekonal len Austin Watson v 55. minúte. V bráne Predators stál Juuse Saros, ktorý kryl 26 striel z 29. Trikrát ho ohrozil slovenský obranca Erik Černák, ktorý odohral 16 a štvrť minúty so ziskom plusového bodu.

Toronto – Buffalo 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

V Ricoh Coliseum sa proti sebe postavili Maple Leafs a Sabres. Z výhry sa tešili domáci, pričom bezgólový stav ukončil v úvode druhej tretiny počas presilovky Morgan Rielly. Zvyšné dva góly strelili Leo Komarov a William Nylander do prázdnej brány. Nulu udržali Garreth Sparks (4/4) a Curtis McElhinney (14/14), ktorí čelili len 18 strelám. Hosťujúci Linus Ullmark urobil 34 zákrokov.

Calgary – Arizona 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Calgary bez Mareka Hrivíka v zostave prestrieľalo Arizonu 35:17 a zaslúžene vyhralo doma 4:2. Dva góly, vrátane víťazného, zaznamenal Gaudreau, ktorého na listine strelcov doplnili Ferland s Jankowskim. Hamonic získal dve prihrávky, Bennett tri a Smith urobil 15 zákrokov. Prekonali ho dvojbodový Kempe, ktorý otváral skóre a Mayo, ktorý ho uzatváral, obaja v presilovkách. Clendening dvakrát asistoval a Domingue (16/19) nahradil v bráne Coyotes po prvej tretine Hilla (15/16).

Washington – St. Louis 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Husso zastavil všetkých 27 striel a Thomas, 20. hráč tohtoročného draftu, strelil dva góly pri hladkej výhre St. Louis 4:0 v hlavnom meste USA. Prvý z 18. minúty bol zároveň víťazný, druhý pridal v tretej tretine v presilovke. Skórovali aj Bleackley a Kostin, kým Megan s Kyrou dvakrát asistovali. Copley (6/8) aj Holtby inkasovali zhodne po dva góly (20/22), pričom druhý menovaný odchytal poslední dve tretiny.

Columbus – Pittsburgh 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Määttä prelomil 93 sekúnd pred koncom nerozhodný stav a zariadil triumf obhajcu titulu 4:3 na ľade Columbusu. Pittsburgh v zápase trikrát viedol po góloch Miletica, Spronga a dvojbodového Ashton-Reesea, ale dvojgólový Dubois a Gaunce vždy vyrovnali. Niemi prispel k výhre 31 zákrokmi, kým v domácej bráne sa vystriedali Bobrovskij (15/17) s Kivlenieksom (6/8).

Edmonton – Vancouver 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Yamamoto s Pakarinenom strelili po dva góly a Brossoit zastavil 24 z 27 striel pri domácom víťazstve Edmontonu 5:3 nad Vancouverom. Zvyšný gól pridal dvojbodový Draisaitl, kým Caggiula dvakrát asistoval. Z hráčov Canucks skórovali dvojbodoví Carcone s Chatfieldom a Rodin. Bachman opustil duel s 28 zákrokmi.

Anaheim – Los Angeles 4:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Anaheim ťahal v domácom kalifornskom derby za dlhší koniec povrazu a zdolal Los Angeles 4:2. Silfverberg pridal ku gólu dve asistencie, Megna jednu a k výhre viedli aj presné zásahy Rakella a Hultsa. Miller (12/13) s Gibsonom (10/11) k nej prispeli spolu 22 zákrokmi. Prvého prekonal Auger v presilovke, druhého Luff v závere duelu. Armadio prihral na oba góly Kings a Campbell (19/20) s Petersenom (13/15) čelili spolu 35 strelám.