18. 04.
19. 04.
«

Kings vyhrali aj odvetný duel proti Canucks v Číne + video

Hráči dvoch tímov NHL majú za sebou aj odvetný duel v Číne. Po Šanghaji si diváci vychutnali hokejovú akciu v Pekingu. Na štadióne Kunlunu pôsobiaceho v KHL Los Angeles zdolalo Vancouver 4:3 po nájazdoch.

Vancouver Canucks – Los Angeles Kings
3:4 SN (0:2, 1:0, 2:1, 0:0, 0:1)

Góly: 29. Bärtschi (Vanek, Granlund), 52. Eriksson (Burmistrov)(PP), 59. Tanev (H. Sedin) – 10. Shore (Lewis, Clifford), 17. Muzzin (Dowd, Mersch), 42. Toffoli (Carter), rozh. SN Brodzinski
Trestné minúty: 8-8 (4-2, 2-2, 0-4, 2-0)

Prvá tretina sa skončila rovnakým výsledkom ako tá zo vzájomného súboja v Šanghaji – 2:0 pre kalifornský tím. Skóre duelu otvoril v 10. minúte Nick Shore, ktorý po prečíslení troch proti dvom využil peknú prihrávku Lewisa do ideálnej pozície pred bránou Nilssona. Švédsky brankár inkasoval druhýkrát v 17. minúte, keď ho prekonal tvrdou strelou z ľavého kruhu nikým nestrážený Jake Muzzin po prihrávke Dowda spoza brány.

Aj v druhej tretine boli aktívnejší Kings, ale kanadskému tímu sa podarilo streliť kontaktný gól. V 29. minúte sa o to postaral Sven Bärtschi, ktorý pohotovo dostal puk za Kuempera prakticky spoza bránkovej čiary. Šikovne mu ho prihral cez mantinel Vanek. Švajčiarsky útočník strelil prvý gól Vancouveru aj v šanghajskom zápase (v 23. minúte, pozn. red.). Canucks mali niekoľko šancí na ďalšie góly, ale nevyužili ani presilovú hru.

Bärtschi zahodil hneď v úvode tretej tretiny veľkú možnosť na vyrovnanie, a tak prišiel trest. Po 75 sekundách hry zvýšil náskok Kings na 3:1 Tyler Toffoli, ktorý zostal zabudnutý pred Nilssonom a pohodlne skóroval do odkrytej brány. Vancouveru neskôr pomohli dve presilovky po sebe, pričom tú druhú premenil Loui Eriksson v 52. minúte na ďalší kontaktný gól. Po jeho prieniku pred Kuempera si zrazil puk do vlastnej brány Martinez. Mrzelo ho to dvoinásobne, pretože v 59. minúte Chris Tanev presnou strelou z medzikružia vyrovnal stav na 3:3 a vynútil predĺženie.

Počas päťminútovky vo formáte troch proti trom mali najväčšie šance na rozhodnutie zápasu Muzzin z hráčov Kings a na opačnej strane Edler. Skóre sa však nezmenilo, a tak nasledovali samostatné nájazdy. V nich uspel ako jediný Jonny Brodzinski v druhej sérii a rozhodol o výhre Los Angeles 4:3. Kuemper zastavil pokusy Vaneka, Gagnera i Bärtschiho.

OHLASY:

Sven Bärtschi, útočník Canucks: „Myslím si, že sme dnes predviedli dobrý výkon a tvrdo bojovali. Je to dôležitá súčasť predsezónnej prípravy.“

Alex Edler, obranca Canucks: „Diváci si dnes mohli prísť na svoje, videli toho veľa. Hádam sa zabavili.“

ZOSTAVY:

Vancouver: Nilsson (Markström) – Edler, Tanev, Hutton, Gudbranson, Wiercioch, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Gagner – Bärtschi, Granlund, Eriksson – Upshall, Sutter, Dorsett – Labate, Burmistrov, Vanek

Los Angeles: Kuemper (Zatkoff) – Folin, Forbort, LaDue, Martinez, Muzzin, Fantenberg – Carter, Clifford, Dowd, Kempe, Andreoff, Brodzinski, Lewis, Mersch, Nolan, Peason, Shore, Toffoli, Watson