29. 03.
30. 03.
«

Tatar bodoval v prvom zápase v novej aréne + video (príprava)

V desiatich prípravných zápasoch NHL, ktoré sa oohrali v sobotu po tom v čínskom Pekingu, sa predstavili štaria Slováci, ale len jeden dokázal bodovať.

Detroit – Boston 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Detroit odohral prvý zápas v novučičkej Little Caesars Aréne a podarilo sa mu dosiahnuť želaný výsledok – porazil Boston pomerom 5:1. K triumfu jednou asistenciou prispel Tomáš Tatar, ktorý odohral 17 minút a zaznamenal aj dve trestné minúty a dve strely. Významnejšie k výhre pomohli Frans Nielsen a Martin Frk, ktorí strelili po dva góly. Skóroval aj Darren Helm, kým Jimmy Howard urobil 19 zákrokov. Ako jediný ho prekonal Austin Czarnik, ktorý otvoril skóre zápasu. V bráne Bruins sa vystriedali Zane McIntyre (20/24) a Malcolm Subban (3/4). Pre Red Wings išlo o prvú výhru v príprave.

Chicago – Columbus 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Chicago aj s dvoma Slovákmi v zostave prehralo s Columbusom 2:3. Dôležitý bol pritom výkon Joonasa Korpisala, ktorý zlikvidoval až 52 striel. O góly sa postarali Ryan Murray, Lukáš Sedlák a Oliver Bjorkstrand, ktorí prekonali J-F Berubeho z 21 striel. Arťom Anisimov a Jonathan Toews sa postarali o góly Blackhawks. Richard Pánik odohral necelých 14 minút, Tomáš Jurčo skoro 12. Nebodovali a obaja urobil tri bodyčeky.

Buffalo – Toronto 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

V akcii sa predstavil aj obranca Martin Marinčin, ktorého Toronto vyhralo druhý zápas proti Buffalu po sebe, tentokrát pomerom 3:1. James van Riemsdyk otvoril skóre, Kasperi Kapanen prelomil nerozhodný stav a Nikita Sošnikov pridal poistku do prázdnej brány. Marinčin odohral viac ako 16 minút a pripísal si mínusový bod, štyri trestné minúty a dve strely. V bráne jeho tímu stáli Frederik Andersen (17/18) a Kasimir Kaskisuo (7/7). Za Sabres odchytal celý zápas Robin Lehner (30/32).

Ottawa – Montreal 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Ottawa vyhrala presvedčivo aj svoj tretí prípravný zápas, keď zdolala pomerom 5:1 Montreal. Craig Anderson urobil 25 zákrokov a recept na neho našiel len Charles Hudon. Štvorgólové vedenie pripravili Logan Brown, Max Reinhart, Johnny Oduya a Mark Stone. Piaty gól pridal Logan Brown, pre ktorého to bol druhý gól v zápase a tretí v príprave. Al Montoya inkasoval päť gólov z 36 striel.

Edmonton – Winnipeg 6:2 (2:1, 0:1, 4:0)

Puljujärvi strelil dva góly a pridal asistenciu, Malone tiež dvakrát skóroval a McDavid zaznamenal víťazný gól a na dva prihral pri hladkej domácej výhre Edmontonu 6:2 nad Winnipegom. Zvyšný gól vsietil Jokinen a Talbot predviedol 20 zákrokov. Prekonali ho Špaček s Liponom v presilovkách. Hutchinson inkasoval šesťkrát zo 40 striel, pričom až 21 čelil v tretej tretine.

Minnesota – Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Tím zo St. Paul využil dve presilové hry a zvíťazil doma nad Coloradom 2:1. Prvou hviezdou duelu bol Granlund, ktorý otvoril skóre v prvej tretine a v druhej prihral na víťazný presný zásah Dumbovi. Výsledok upravil hosťujúci Agozzino, ktorý prekonal Dubnyka ako jediný z 29 striel. Bernier taktiež odchytal celý zápas a urobil 22 zákrokov.

New Jersey – NY Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Devils v domácej odvete prestrieľali Rangers pomerom 33:18 a tešili sa zo zaslúženého triumfu 2:1. Zariadil ho v 55. minúte Stafford, ktorý nadviazal na úvodný presilovkový zásah Blandisiho. Na 1:1 vyrovnal stav Crawley, ktorý ako jediný prekonal Schneidera. Lundqvist inkasoval raz z 24 striel počas prvých dvoch tretín, striedajúci Halverson čelil deviatim strelám.

Washington – Carolina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Williams skóroval pri návrate do Raleigh proti svojmu bývalému tímu a naštartoval cestu Caroliny za výhrou 4:1 v hlavnom meste USA. Gólmi k nej prispeli aj Gauthier a dvojbodoví Carrick s Faulkom. Zykov dvakrát asistoval a Ward sa prezentoval 23 zákrokmi. Recept na neho našiel iba Chiasson, ktorý vyrovnával na 1:1 v presilovej hre. Copleyho (9/10) nahradil v bráne Capitals po prvej tretine Grubauer (19/21).

St. Louis – Dallas 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Lehtonen zastavil všetkých 21 striel a štyria jeho spoluhráči skórovali, aby Dallas vyhral v St. Louis 4:0. Allena, ktorý tiež odchytal celý duel, prekonali dvojbodový Hamhuis a Spezza v prvej tretine a Elie s Janmarkom v tretej. Spolu čelil 37 strelám. Hintz nazbieral dve asistencie.

Arizona – San Jose 4:5 SN (3:2, 1:2, 0:0, 0:0 - 0:1)

Heed premenil v piatej sérii rozhodujúci nájazd a San Jose uspelo v Arizone pomerom 5:4. Grosenicka prekonal z piatich strelcov iba Domi, v normálnom hracom čase to z 28 striel dokázali dvakrát Cousins, dvojbodový Stepan a Schenn. Coyotes viedli 3:0 aj 4:2, ale dvojgólový Boedker, Goodrow a Labanc vynútili predĺženie. Raantu prekonali z 32 striel, štartujúci Langhamer kryl všetkých 12 počas prvých 25 minút.

M. Marinčin (TOR) 16:12 0 0 0 -1 4 2 0
T. Tatar (DET) 17:05 0 1 1 0 2 2 1
R. Pánik (CHI) 13:40 0 0 0 0 0 3 3
T. Jurčo (CHI) 11:49 0 0 0 0 0 1 3