Peter Budaj Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Marián Hossa Zdeno Chára Tomáš Jurčo Martin Marinčin Richard Pánik Andrej Sekera Tomáš Tatar

19. 11.
«

Tatar asistoval, Kučerov však naviedol k výhre Tampu

Jozef Struhár (Hymy) | 17.10.2017
Tomáš Tatar, jediný slovenský zástupca v pondelkovom zápase, bodoval, ale jeho Detroit podľahol Tampe 2:3. Opäť pritom skóroval Nikita Kučerov.

Kučerov pokračuje v strieľaní gólov, Tatar asistoval

Nikita Kučerov strelil dva góly, aby pomohol Tampe Bay k víťazstvu 3:2 nad Detroitom, ktoré bolo štvrté po sebe v tejto sezóne a ôsme po sebe nad pondelkovým súperom. Kučerov sa stal štvrtým hráčom NHL za posledných 30 rokov, ktorý skóroval v každom z prvých šiestich duelov sezóny. „O podobných veciach nerozmýšľam, len chcem pomôcť tímu k víťazstvám,“ povedal po zápase, v ktorom sa presadil aj Tyler Johnson. Steven Stamkos zaznamenal dve asistencie a Andrej Vasilevskij vo svojom šiestom štarte po sebe zneškodnil 29 striel. V druhej tretine ho prekonali Justin Abdelkader a Mike Green. Abdelkader premenil trestné strieľanie a potom prihrával na Greenov gól. Pri ňom si pripísal asistenciu aj Tomáš Tatar, ktorý odohral 17 minút s dvoma strelami. Jimmy Howard opustil duel s 23 zákrokmi. Red Wings prehrali druhý duel v sezóne a nevyužili ani jednu zo šiestich presiloviek. „Mali sme streliť pár presilovkových gólov. Šance sme mali, len sme ich nepremenili,“ povedal kapitán Henrik Zetterberg.

Hviezdy duelu: 1. N. Kučerov (TBL), 2. J. Abdelkader (DET), 3. T. Johnson (TBL)

T. Tatar (DET) 16:57 0 1 1 0 0 2 0