25. 11.
«

Tatarov Detroit si urobil hanbu a opäť prehral

Jozef Struhár (Hymy) | 23.10.2017
V nedeľu sa odohral v NHL len zápas medzi Detroitom a Vancouverom. Od domácich sa čakal oduševnený výkon so snahou ukončiť sériu prehier, no nakoniec to bol výkon, za ktorý sa po prehre 1:4 tréner Jeff Blashill hanbil.

Vydarená druhá tretina doviedla Canucks k výhre nad Red Wings

Derek Dorsett strelil svoj štvrtý gól na výjazde, Canucks boli v druhej tretine dominantní a porazili Detroit 4:1, aby sa po biednej domácej sérii tešili z bilancie 3-1 na päťzápasovom tripe. Svet Bärtschi skóroval dvakrát, Jake Virtanen raz. V druhej tretine pritom kanadský klub skóroval trikrát z 18 striel.

Jediný gól Red Wings strelil Anthony Mantha, ktorý na konci prvej tretiny vyrovnával stav na 1:1. Jeho tím vyslal na Jacoba Markströma 21 striel, kým Jimmy Howard čelil 37 pokusom súpera. Po štvrtej prehre po sebe, tretej doma, neskrýval tréner Detroitu svoje rozčarovanie.

„Bol to brutálny výkon. Myslím si, že to bola hanba. Nebolo to ani len blízko k tomu, ako by ste mali na tejto úrovni hrať. Mali by sme sa hanbiť, počínajúc mnou až po posledného hráča. Súper bol snaživejší, pracovitejší, koncentrovanejší,“ povedal Blashill pre AP.

V akcii nechýbal ani slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý v predošlých dvoch dueloch skóroval trikrát. Teraz vyšiel bodovo naprázdno. V akcii strávil necelých 17 minút a pripísal si mínusový bod, dve trestné minúty a tri strely.

Hviezdy duelu: 1. S. Bärtschi , 2. J. Virtanen, 3. B. Horvat (všetci VAN).

T. Tatar (DET) 16:51 0 0 0 -1 2 3 0