Peter Budaj Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Marián Hossa Zdeno Chára Tomáš Jurčo Martin Marinčin Richard Pánik Andrej Sekera Tomáš Tatar

19. 11.
«

Pondelkové zápasy rozhodli tretie tretiny. Videli sme aj hetrik

Jozef Struhár (Hymy) | 14.11.2017
Pondelkový program v NHL bol skromný a priniesol nám len dva zápasy, v ktorých sa tešili z výhier domáce tímy Hurricanes a Flames. O výhrach pritom rozhodli tretie tretiny, do ktorých sa vstupovalo v oboch prípadoch za nerozhodného stavu.

Teräväinen doviedol Hurricanes k výhre nad Stars

Teuvo Teräväinen vsietil čistý hetrik v tretej tretine, aby rozhodol o výhre Caroliny 5:1 nad Dallasom. Pripísal si aj asistenciu, keď jeho krajan Sebastian Aho v prvej tretine ukončil čakanie na svoj prvý gól v sezóne. Neskôr pridal aj dve asistencie. Skóre uzavrel Jeff Skinner, Jordan Staal nazbieral štyri asistencie a Scott Darling urobil 25 zákrokov. Ako jediný ho prekonal v druhej tretine Alex Radulov, ktorý počas presilovky vyrovnával stav na 1:1. Ben Bishop opustil duel s 23 zásahmi. Hurricanes si pripísali tretiu výhru z ostatných štyroch zápasov a bodovali v piatom po sebe. Stars v piatich novembrových zápasoch zatiaľ striedali výhry s prehrami.

Hviezdy duelu: 1. T. Teräväinen, 2. J. Staal, 3. S. Aho (všetci CAR)

Flames strelili v tretej tretine 5 gólov a porazili Blues

Mark Jankowski zaznamenal dva góly a asistenciu, Calgary strelilo v tretej tretine päť gólov a nakoniec porazilo St. Louis 7:4, aby vyhralo druhý zápas po sebe a piaty z posledných šiestich. Kris Versteeg strelil víťazný gól, Sam Bennett a Johnny Gaudreau zaznamenali po góle a asistencii. Micheal Ferland sa tiež trafil do čierneho, Michael Frolík skóroval do prázdnej brány. Mike Smith inkasoval dva góly z deviatich striel predtým, ako opustil duel pre zranenie. Od druhej tretiny chytal Eddie Läck, ktorý inkasoval dva góly z 15 striel. Oboch brankárov prekonal raz Vladimir Tarasenko, skórovali aj dvojbodoví Jaden Schwartz a Alexander Steen. Jake Allen kryl 30 striel a Blues len po druhýkrát v sezóne prehrali dva zápasy po sebe.

Hviezdy duelu: 1. M. Jankowski, 2. S. Bennett, 3. J. Gaudreau (všetci CGY)