Peter Budaj Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Marián Hossa Zdeno Chára Tomáš Jurčo Martin Marinčin Richard Pánik Andrej Sekera Tomáš Tatar

18. 01.
«

Tatar skóroval, Chára vyhral, Halák striedal

Jozef Struhár (Hymy) | 14.12.2017
V štyroch stredajších zápasoch sa predstavili traja Slováci. Z gólu sa tešil Tomáš Tatar, z víťazstva len Zdeno Chára. Jaroslav Halák musel v druhej tretine striedať.

Tatar skóroval, z výhry sa však tešil Chára

Detroit dvakrát viedol, raz zásluhou slovenského útočníka, no i tak nakoniec odchádzal zo stredajšieho zápasu len so ziskom bodu. Brad Marchand totiž skóroval už po 32 sekundách predĺženia a z výhry 3:2 sa tešil Boston. V normálnej hracej dobe sa presadili Noel Acciari a David Pastrňák, ktorý po prihrávke Marchanda vynútil nadstavený čas v 59. minúte. Tuukka Rask prispel k deviatej výhre z ostatných 11 duelov 31 zákrokmi. Ako prvý ho v strede druhej tretiny prekonal počas presilovky Tomáš Tatar. V strede tretej tretiny zase na neho našiel v oslabení recept Dylan Larkin. Jimmy Howard urobil 29 zákrokov, ale to na odvrátenie tretej prehry v sérii nestačilo. Red Wings prehrali desať zápasov z ostatných jedenástich. Tatar odohral 16 a pol minúty. V drese hostí odohral 22 minút Zdeno Chára, ktorý zaznamenal dve strely, tri bloky a tri bodyčeky.

Tatarov deviaty gól v sezóne:

Hviezdy duelu: 1. B. Marchand (BOS), 2. T. Rask (BOS), 3. D. Larkin (DET)

Lehtonen a Benn doviedli Dallas k výhre, Halák striedal

Kari Lehtonen zneškodnil 32 striel, aby dosiahol ako 33. brankár histórie 300. víťazstvo v NHL a doviedol Dallas k výhre 5:2 nad Islanders. „Bol to pre neho dôležitý moment, ale dnes bol skutočne dobrý. V tomto zápase platilo, že naším najlepším hráčom bol brankár,“ povedal tréner Ken Hitchcock, ktorého zverenec dosiahol míľnik ako šiesty aktívny brankár. O deň skôr to dokázal Cam Ward z Caroliny. Jamie Benn prispel k triumfu gólom a dvoma asistenciami, Tyler Pitlick skóroval dvakrát a do čierneho sa trafili aj Alexander Radulov a Remi Elie. Stars otvorili štvorzápasový trip dvoma víťazstvami v sérii, ktoré prišli po trojzápasovej sérii prehier. Oba góly newyorského tímu, ktorý prehral päť z posledných siedmich duelov, strelil Anders Lee. Slovenský brankár Jaroslav Halák štartoval v siedmom zápase z ostatných deviatich, ale v strede druhej tretiny striedal, keď inkasoval štyri góly z 20 striel. Thomas Greiss následne kryl šesť zo siedmich pokusov hostí.

Bennov gól, po ktorom Halák opustil bránu:

Hviezdy duelu: 1. J. Benn, 2. T. Pitlick, 3. K. Lehtonen (všetci DAL)

Senators sa vrátili domov a ukončili sériu prehier

Craig Anderson urobil 27 zákrokov, aby ukončil svoju sedemzápasovú sériu prehier a doviedol Ottawu k výhre 3:2 nad Rangers, ktorou skončilo aj päťzápasové obdobie tímu bez výhry. Bobby Ryan, Cody Ceci a Zack Smith skórovali z hráčov Senators, ktorí sa vrátili domov po sedemzápasovom tripe. Od 11. novembra vyhrali v normálnom hracom čase len po druhýkrát. „Myslím si, že po záverečnej siréne bol počuť výdych u množstva ľudí, vrátane fanúšikov. Výhra nad takýmto tímom nám dodá sebadôveru,“ skonštatoval Smith. Michael Grabner a Pavel Bučnevič sa postarali o góly New Yorku, ktorý má u súperov bilanciu 4-7-0. Henrik Lundqvist urobil 27 zákrokov a stal sa 15. gólmanom histórie, ktorý v NHL zastavil už 20 000 striel. Ottawa odohrá najbližší zápas pod holým nebom.

Lundqvistov zákrok číslo 20 000:

Hviezdy duelu: 1. B. Ryan (OTT), 2. M. Duchene (OTT), 3. M. Grabner (NYR)

Nashville demonštroval svoju silu vo Vancouveri

Nashville predĺžil Vancouveru sériu prehier na štyri zápasy, keď ho v stredu zdolal jednoznačne 7:1 a pripísal si štvrtú výhru z ostatných piatich zápasov. V posledných 12 dueloch majú „Predátori“ bilanciu 9-2-1. P. K. Subban strelil dva góly, víťazný v oslabení vsietil Viktor Arvidsson. Presilovku využil Filip Forsberg a z gólov v rozmedzí necelých štyroch minút tretej tretiny sa tešili aj trojbodový Craig Smith, Kevin Fiala a Calle Järnkrok. Pekka Rinne urobil 25 zákrokov a nezapotil sa tak ako Anders Nilsson. Na neho smerovalo bezmála 50 striel – 48. O čestný úspech Canucks sa postaral Alex Burmistrov za stavu 0:3. Henrik Sedin si pri góle pripísal 800. asistenciu kariéry.

Hviezdy duelu: 1. C. Smith, 2. R. Johansen, 3. F. Forsberg (všetci NSH)