Peter Budaj Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Marián Hossa Zdeno Chára Tomáš Jurčo Martin Marinčin Richard Pánik Andrej Sekera Tomáš Tatar

«

Reprezentácia

MSJ 2018: Slovensko zdolalo v príprave Bielorusko o tri góly

Jozef Struhár (Hymy) | 22.12.2017
Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov absolvovala v noci zo štvrtka na piatok prvý prípravný zápas pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta. V Jamestowne zdolala Bielorusko pomerom 4:1.

Bielorusko – SLOVENSKO 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 58. Šarangovič (Martynuk, Suško) – 24. Studenič (Liška, Leško), 32. Zeleňák (Kmec, Liška), 42. Korenčik (Tamáši, Vybiral), 56. Jaško (Studenič, Marcinek)

Bielorusko, ktoré malo v nohách stredajší zápas s USA, dokázalo v prvej tretine odolávať Slovensku, ktoré sa dostalo do vedenia až v druhej tretine. V nej otvoril skóre Studenič, po ktorom skóroval aj Zeleňák. Ďalšie dva góly pridali zverenci Ernesta Bokroša v tretej dvadsaťminútovke, keď skórovali Korenčík a Jaško. Súperovi sa podarilo znížiť až v 58. minúte. Zápas nedohral Krivošík, ktorý dostal len úder do tváre. Lekári budú jeho stav monitorovať denne.

„Bielorusi hrali dvojzápas, my sme boli oddýchnutí. Čakal som, že budeme viac na puku. Myslím si, že sme celkovo hru ovládli, chlapci dali aj pekné góly, začali si veriť a v zvyšku zápasu sme boli lepším mužstvom, ale boli tam ešte veci, ktoré musíme doladiť, pretože ani súper nekládol taký odpor, aký som čakal,“ povedal po zápase tréner Ernest Bokroš.

Zostava Slovenska: Durný (Kostelný) – Hedera, Korenčik, Matejovič, Fereta, Kmeč, Leško, Ivan, Zeleňák – Čacho, Tamáši, Krivošík – Solenský, Roman, Vybíral – Liška, Jaško, Marcínek – Buček, Ružička, Studenič.

Druhý prípravný zápas už bude pre Slovenskou poriadnou skúškou. V sobotu narazí na Rusko.

Výsledky, štatistiky, tabuľky, zostavy a viac informácií z MSJ na: msj2018.SlovakNHL.sk

Exkluzívna zľava až 30% na produkty NHL!

Chcete zľavu na nákup na najväčšom fanshope NHL v strednej Európe až vo výške 30 %? Stačí, keď pri nákupe na Fanda-NHL.sk zadáte pri objednávke zľavový kód: SLOVAKNHL. Na všetky produkty skladom získate 30% zľavu, na ostatné produkty na objednávku zľavu 15 %. Akcia platí len do nedele 21.1.2018!