21. 04.
«

Video

Niederreiter strelil hetrik pri návrate do akcie + video

Lepší návrat do akcie si nemohol želať. Útočník Nino Niederreiter sa vrátil do zostavy tímu Minnesota Wild po zranení členka a hneď bol rozdielovým hráčom. Strelil druhý hetrik kariéry, ktorým zariadil triumf 6:2 nad Buffalom.

Dvadsaťpäťročný Švajčiar otvoril skóre zápasu už po 69 sekundách hry. V 14. minúte zvyšoval náskok Wild na 3:0 v presilovej hre a hetrik zavŕšil už v 25. minúte gólom na 4:0. Stal sa prvou hviezdou duelu.

„Bolo super streliť hetrik pred očami rodičov,“ povedal Niederreiter, ktorého pochválil aj tréner Bruce Boudreau: „Keď hrá jednoducho a chodí pred bránu, má vplyv na hru a je skvelý.“

Skúsený pravý krídelník zaznamenal prvý hetrik v NHL 13. novembra 2014 tiež proti Sabres. Po päťzápasovej absencii si vďaka druhému rozšíril konto na 13 gólov a 19 bodov v 30 dueloch sezóny. Po 419 zápasoch kariéry má na konte 98 gólov, 97 prihrávok a 195 bodov.