29. 03.
30. 03.
«

USHL a NCAA: Ako sa darilo Slovákom po vianočnej prestávke?

Po krátkej odmlke sme späť. Ako sa darilo slovenským hokejistom v stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA po vianočnej prestávke?

NCAA (Divízia I)

Po prestávke odohral najviac zápasov obranca Richard Buri, ktorý hneď po Vianociach zaznamenal asistenciu. V ďalších dvoch stretnutiach nebodoval. Útočník Adam Dauda odohral dva zápasy a v oboch bodoval. V piatok strelil dva góly, pričom druhým vynútil predĺženie. V ňom však Colgate kapitulovalo. V sobotu pridal asistenciu, a tak si vytvoril nové osobné maximum s 13 bodmi v jednej sezóne.

Tri zápasy odchytal Adam Húska, ktorý si síce jemne vylepšil individuálne štatistiky, keď zneškodnil 75 striel z 82, ale ani jeden duel nedoviedol do víťazného konca. Po návrate zo svetového šampionátu juniorov odchytal jeden duel aj David Hrenák, ktorý v nedeľu inkasoval jeden gól z 20 striel pri prehre 0:2 s Minnesotou.

USHL

Samuel Buček po šampionáte neodohral ešte žiaden zápas, ale až šesť ich po prestávke absolvoval Jakub Lacka. Pripísal si v nich dva góly a dve asistencie, pričom dva góly a asistenciu si ako druhá hviezda pripísal v jedinom zápase – 29. decembra proti Des Moines. Produktívnejší bol Marek Valach, ktorý v piatich dueloch strelil tri góly a pridal dve asistencie. Vďaka tomu sa udržal v prvej dvadsiatke bodovania. Jednu asistenciu si v piatich zápasoch pripísal Martin Pospíšil, ktorý si vybudoval aj slušný náskok na čele poradia najvylučovanejších hráčov súťaže. Na jeho 131 minút stráca druhý v poradí 31.

Kým Roman Durný ešte svoj debut v USHL nezažil, Matej Tomek odchytal tri zápasy, v ktorých si o trochu vylepšil individuálne štatistiky a dokonca 28. decembra vychytal svoje prvé čisté konto. Celkovo vychytal dve výhry. V piatok pomohol svojmu tímu aspoň k bodu za remízu v normálnom hracom čase.