25. 04.
26. 04.
«

Demitra strelil gól, zaznamenal dva body

V deviatich nočných zápasoch sa predstavilo sedemnásť hokejistov spod Tatier. Bodovo sa presadili siedmy. Najviac sa darilo Pavlovi Demitrovi, ktorý zaznamenal dva body za gól a asistenciu.

V stretnutí Los Angeles s Chicagom sa do kanadského bodovania zapísali obaja slovenskí zástupcovia v tíme Kings. Skóre stretnutia otváral Pavol Demitra, ktorý strelil gól v 9. minúte, keď hrali Kings v oslabení. Pavol v ďalšom priebehu hry pridal ešte bod za asistenciu, keď spolu s Ľubomírom Višňovským prihrával na rozhodujúci Corvov gól v 1. minúte predĺženia. Ľubomír Višňovský zaznamenal rovnako dva body a k jednej asistencii pridal ešte jednu. V 22. minúte prihrával na gól Conroya, ktorý znamenal vedenie Los Angeles 3:1. Králi napokon zvíťazili 5:4 po predĺžení. Kapitán slovenskej reprezentácie Pavol Demitra odohral 23 minút a Višňovský takmer 28 minút. Na ľade bol dne zo Slovákov najdlhšie.

Dva body si do kanadského bodovania pripísal aj slovenský útočník Tampy Bay Martin Cibák. V zápase Bostonu s Tampou prihrával na dva góly Lightning. Na ľade strávil iba 4 minúty a 40 sekúnd. Na druhej strane, v drese Bostonu, bolo vidieť Milana Jurčinu. Olympionik strávil na ľade slušných 16 minút a 42 sekúnd, pričom zaznamenal 2 plusové body a na trestnej lavici si posedel štyri minúty. Tampa Bay vyhrala nad Bostonom 6:5.

Do kanadského bodovania sa zapísali ešte štyria slovenskí hokejisti. Do štatistík si pripočítali jeden bod za asistenciu. Montreal prehral s Atlantou 1:2, Richard Zedník prihrával na jeden gól, na ľade strávil 14 minút a vystrelil na bránu dvakrát. Columbus prehral s Nashvillom 2:5, Radoslav Suchý prihrával na gól. Suchý odohral až 22 minút a 38 sekúnd. Na bránu vystrelil raz. Ďalším olympionikom je Jozef Stümpel, ktorý spolu s Jurajom Kolníkom prihrávali na jeden gól Floridy, ktorá prehrala s Buffalom 3:5.

NHL Ice:
Blake (NY Islanders) zaznamenal v noci 200. bod. ... McCabe (Toronto) potrebuje jeden bod na vyrovnanie osobného rekordu 53 bodov. ... Weekes (NY Rangers), ktorý mal proti Torontu 28 zákrokov, je rodákom práve z tohto mesta. ... 27. domáci vypredaný zápas Montrealu Canadiens. ... Traja hráči Capitals boli ocenení v predzápasovej ceremónii za účasť na ZOH – Kolzig, Ovechkin a Majeský. ... Jay Bouwmeester (Florida) odohral svoj 200. zápas v kariére.