Zdeno Chára Andrej Sekera Martin Marinčin Marián Hossa Richard Pánik Tomáš Jurčo Tomáš Tatar Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Peter Budaj

Draft 2017 1. NJD 2. PHI 3. DAL 4. COL 5. VAN 6. VGK Voľby 1. kola

Crosby strelil okrúhly hetrik a opäť vedie NHL! + video

Marián Masaryk | 20.03.2017   VIDEO
Zdieľať na Facebooku Nahlásiť chybu Tlačiť článokPrenosy na TV Tipsport
Fanshop tímu Pittsburgh Penguins - tričká, šiltovky a dresy »
Kapitán Pittsburghu Penguins Sidney Crosby potvrdil svoju streleckú formu a troma gólmi pomohol k hladkej domácej výhre nad Floridou. Zaznamenal okrúhly desiaty hetrik v NHL a vrátil sa na čelo ligových strelcov.

Crosby

Dvadsaťdeväťročný center potreboval necelých 11 minút od 35. do 46. minúty duelu na to, aby zvýšili vedenie obhajcu titulu z 1:0 na konečných 4:0. Bol to jeho tretí čistý hetrik v kariére, viac ich má v klubovej histórii na konte iba Mario Lemieux (5).

„Niekedy šance premeníte a niekedy nie. Dnes ich spoluhráči tvorili a posielali mi pekné prihrávky, bol som len v správnom čase na správnom mieste. Vieme, v akej sme situácii. Bojujeme s niekoľkými tímami o Prezidentovu trofej. Všetci sa pritom snažíme zastúpiť zranených hráčov,“ povedal Crosby pre AP.

Rodák z Cole Harbour opäť prevzal vedenie v ligovej tabuľke strelcov so 40 gólmi v 65 zápasoch sezóny. Túto métu prekonal druhýkrát v kariére, pričom viac ich strelil iba v ročníku 2009/10 (51). Na čele NHL je aj s 80 bodmi spolu s Connorom McDavidom.

Crosby čakal na okrúhly hetrik vyše roka, ten posledný strelil 2. februára 2016 proti Ottawe. Medzi ôsmym a deviatym mal dokonca dvojročnú prestávku. Viac ich v klubovej histórii strelili len dvaja hráči, jasným lídrom je Lemieux (40).

Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať
Speedthrash Ignorovať20. 03. 2017 08:58
V súboji o najlepšieho strelca to bude už asi iba súboj Crosby-Marchand, aj keď stačí dáky hattrick a môže sa tam ešte niekto pridať. Súboj o Art Ross bude ešte vyrovnanejší - aktuálne 4 hráči v dvoch bodoch a ani Bäckströma by som ešte neodpisoval.