Maroon strelil prvý hetrik v NHL a pobil sa s Chárom + video

Americký útočník Edmontonu Patrick Maroon zažil rušný zápas proti Bostonu. Okrem toho, že sa pobil so Zdeno Chárom, zaznamenal svoj prvý hetrik kariéry a rozhodol o výhre 4:3.

Dvadsaťosemročný ľavý krídelník otvoril skóre duelu už po 68 sekundách. Vo štvrtej minúte si to rozdal so slovenským „obrom“, čo ho zjavne ešte viac nabudilo. V 34. minúte pridal druhý gól a víťazný strelil v 50. minúte.

„Je to super a pre mňa naozaj výnimočné. Ani o 1 000 rokov by som si nevedel predstaviť, že strelím hetrik v NHL,“ povedal šťastný Maroon, prvá hviezda zápasu, pre AP.

„Dnes nám to ukázal. Strelil hetrik a pobil sa s veľkým, tvrdým hráčom a lídrom súpera,“ vyslovil uznanie svojmu zverencovi tréner Oilers Todd McLellan.

Rodák zo St. Louis si vytvoril osobný rekord so 14 gólmi, ku ktorým v 40 dueloch sezóny pridal sedem asistencií. V tímovom bodovaní mu patrí piata pozícia, no delená prvá medzi strelcami.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 06. 01. 2017 | Rubrika: Video