Nieto sa vrátil do zostavy a strelil prvý hetrik v kariére + video

Tím Colorado Avalanche ukončil v utorok proti Dallasu sériu troch prehier aj vďaka trom gólom z hokejky Matta Nieta. Ten sa radoval vôbec zo svojho prvého hetriku v kariére.

Nieto, ktorý sa vrátil do zostavy vďaka zraneniam, začal cestu za hetrikom v 14. minúte, kedy vyrovnával stav na 1:1. V úvode druhej tretiny poslal Avalanche do vedenia 2:1 a hetrik spečatil strelou do prázdnej brány len štyri sekundy pred koncom zápasu. Stav upravil na 5:3.

„Jednoznačne platí, že dosiahnuť takúto vec v tejto lige je veľmi ťažké, preto si na tento zápas budem pamätať. Bolo úžasné vrátiť sa do zostavy a vidieť spoluhráčov, akú radosť majú zo mňa,“ povedal Nieto pre AP.

Spokojný s jeho výkonom bol aj tréner Jared Bednar: „Matt Nieto... to bol skvelý výkon.“

Dvadsaťštyriročný rodák z Kalifornie odohral v utorok svoj štvrtý zápas v sezóne, v prvých troch nebodoval. V minulej sezóne, v ktorej sa stal súčasťou Colorada, strelil sedem gólov v 59 dueloch, v celej kariére zatiaľ 38 v 268 stretnutiach. Na konte má spolu 84 bodov.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 25. 10. 2017 | Rubrika: Video