Seguin strelil ôsmy hetrik v kariére a dosiahol míľnik + video

Hviezdny kanadský center Tyler Seguin má za sebou vydarený večer. K piatkovej výhre Dallasu 6:4 nad Calgary pomohol hetrikom a zároveň prekonal 200-gólovú hranicu v NHL. Stal sa prvou hviezdou zápasu a treťou celého večera.

Tyler Seguin of the @DallasStars is the first player from the 2010 #NHLDraft class to reach the 200-goal milestone. #NHLStats #CGYvsDAL pic.twitter.com/20MQB2gsHB

— NHL Public Relations (@PR_NHL) November 25, 2017

Dvadsaťpäťročný rodák z Bramptonu najskôr v 25. minúte vyrovnal stav duelu na 2:2. V 55. minúte však zavŕšil víťazný obrat gólom na 5:4, jeho 200. v NHL a ôsmy hetrik kariéry skompletizoval presne minútu pred koncom strelou do prázdnej brány.

„V posledných zápasoch som málo strieľal a tlačil sa pred súperovu bránu,“ povedal Seguin, ktorý svoj predošlý hetrik zaznamenal ešte 3. novembra 2015 proti Bostonu (5:3).

Seguin sa stal prvým hráčom draftovaným v roku 2010, ktorý dosiahol hranicu 200 gólov v NHL. Načal aj tretiu stovku gólov a po 531 dueloch kariéry má na konte 450 bodov. V tejto sezóne si drží priemer rovného bodu s 12 gólmi a 11 prihrávkami v 23 zápasoch.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 25. 11. 2017 | Rubrika: Video