Josh Bailey zaznamenal premiérový hetrik v kariére + video

Kanadský útočník New Yorku Islanders Josh Bailey dosiahol vo štvrtkovom zápase proti Columbusu kariérny míľnik, ale radosť z neho zatienila prehra 4:6. Strelil pri nej tri góly a zaznamenal prvý hetrik v NHL.

HAT TRICK FOR JOSH BAILEY!!! 🎩🎩🎩 pic.twitter.com/lsoSzhfYr8

— NHL (@NHL) December 15, 2017

Dvadsaťosemročný pravý krídelník skóroval prvýkrát až za stavu 0:3 presne po piatich minútach druhej tretiny. Druhým gólom ho vyrovnával v 34. minúte na 3:3 a tretím znižoval v 48. minúte na 4:5 v presilovej hre. Stal sa druhou hviezdou duelu.

„Je pekné streliť hetrik, ale chutil by sladšie po víťazstve,“ priznal po zápase Bailey. „Je však ťažké sťahovať veľkú stratu. Bojovali sme až do konca a boli sme blízko k obratu, ale napokon nám to nevyšlo. Sme frustrovaní z toho, ako sme prehrali.“

Bailey si predĺžil bodovú sériu na štyri zápasy, v ktorých zaznamenal tri góly a štyri prihrávky. Po 32 dueloch sezóny má na konte 38 bodov za osem gólov a 30 asistencií, s ktorými vedie tímovú produktivitu. V ligovom bodovaní je šiesty a je tretím najlepším nahrávačom.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 15. 12. 2017 | Rubrika: Video