Mikael Granlund zaznamenal druhý hetrik v kariére + video

Fínsky útočník Minnesoty MIkael Granlund bol rozhodujúcim faktorom piatkového víťazstva 4:2 nad Nashville. Zariadil ho druhým hetrikom v NHL a zaslúžene sa stal prvou hviezdou zápasu.

HAT TRICK FOR MIKAEL GRANLUND!!! 🎩🎩🎩 pic.twitter.com/u2dGAF6gFN

— NHL (@NHL) December 30, 2017

Dvadsaťpäťročný pravý krídelník otvoril skóre duelu v ôsmej minúte. V 12. minúte posielal Wild do vedenia 2:1 v presilovej hre a hetrik skompletizoval 51 sekúnd pred koncom tretej tretiny strelou do prázdnej brány.

„Mali sme dobrý začiatok zápasu. Myslím si, že bol náš najlepší v sezóne. Hrá sa potom ľahšie, keď začnete tak dobre a zatlačíte na súpera,“ povedal Granlund, ktorý nazbieral 11 bodov (5+6) v posledných 11 zápasoch.

Rodák z Oulu zaznamenal premiérový hetrik v kariére 4. februára tohto roka proti Vancouveru (6:3). Po druhom má na konte 11 gólov a 27 bodov v 33 zápasoch sezóny. Aj keď vynechal päť duelov pre zranenie, v tíme je druhý v počte gólov i bodov.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 30. 12. 2017 | Rubrika: Video