Kadriho prvý päťbodový zápas ozdobil hetrik + video

Kanadský center Nazem Kadri má za sebou životný zápas. Pri stredajšej výhre Toronta 6:3 nad Columbusom mal prsty v piatich góloch, keď tri sám strelil a na dva prihral. Bol to jeho štvrtý hetrik a prvý päťbodový zápis kariéry.

Dvadsaťsedemročný rodák z Londonu sa okrem otváracieho podieľal na všetkých góloch tímu. V ôsmej minúte zvyšoval náskok na 2:0, v 29. minúte posielal Maple Leafs do vedenia 3:2 a v 52. minúte skóroval na 5:3. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

„Vždy je vzrušujúce streliť tri góly a pomôcť tak ofenzíve tímu. Práve to robí hokej zábavným,“ povedal po zápase Kadri, ktorý si rozšíril konto na 21 gólov a 19 asistencií. V ostatných 10 dueloch nazbieral 14 bodov (7+7), kým v predchádzajúcich 20 iba dva (1+1).

Pre draftovú sedmičku z roku 2009 išlo o prvý hetrik po takmer dvoch rokoch a tiež premiérový na domácom ľade. Posledný zaznamenal 29. marca 2016 proti Floride (5:2). Predošlé dva prišli ešte v roku 2013, vrátane jeho jediného štvorbodového výkonu v kariére.

Kadri pokoril tretíkrát v kariére 20-gólovú hranicu a piatykrát 40-bodovú, a to už v 57. zápase sezóny. Vlani si vytvoril osobné maximá s 32 gólmi a 61 bodmi v 82 dueloch. Už len dva body mu chýbajú do méty 300 v NHL. V 465 stretnutiach strelil 134 gólov a pridal 164 asistencií.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 15. 02. 2018 | Rubrika: Video