ZOH 2018: V semifinále Česi i Nemci, ktorí vyradili Švédov

V stredu sme spoznali semifinalistov na mužskom hokejovom turnaji na Zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu. Zrodilo sa aj jedno prekvapenie.

V prvom zápase si miestenku v bojoch o medailu zaistili Česi, ktorí sa potrápili so Spojenými štátmi americkými a nakoniec ich porazili až po nájazdoch 3:2. Podľa očakávaní sa v semifinále stretnú s Olympijskými športovcami z Ruska, ktorí porazili aj vďaka vydarenému úvodu Nórsko hladko 6:1.

Večerné zápasy boli dramatické. Duel medzi Kanadou a Fínskom rozhodol len jeden gól, ktorý v tretej tretine strelil Noreau. Kanada sa po futbalovej výhre stretne v semifinále prekvapivo s Nemeckom, ktoré porazilo Švédsko 4:3 po predĺžení. V zápase proti favoritovi ani raz neprehrávalo.

Výsledky štvťfinále

Česko – USA 3:2 SN (1:1, 1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 16. Kolář (Kovář), 29. Kundrátek (Růžička, Mozík), rozh. SN: Koukal – 7. Donato (Terry), 31. Slater (O'Neill)

OAR – Nórsko 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Góly: 9. Grigorenko (Kablukov, Telegin), 14. Gusev (Moziakin, Daciuk), 20. Vojnov (Gusev, Kaprizov), 29. Kalinin (Kovaľčuk, Vojnov), 34. Nesterov (Gusev, Daciuk), 54. Telegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb)

Švédsko – Nemecko 3:4 PP (0:2, 0:0, 3:1, 0:1)
Góly: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (Lundqvist) – 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle)

Kanada – Fínsko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 41. Noreau (O'Dell)