Dadonov zariadil výhru prvým hetrikom kariéry + video

Ruský útočník Jevgenij Dadonov bol hrdinom sobotného zápasu Floridy proti Pittsburghu. Strelil v ňom tri góly, pričom tým posledným rozhodol o výhre 6:5. Stal sa prvou hviezdou duelu, v ktorom zaznamenal premiérový hetrik v NHL.

Dvadsaťosemročný pravý krídelník skóroval najskôr v závere prvej tretiny, keď posielal Panthers do vedenia 2:1. V 42. minúte zvyšoval ich náskok na 5:3 a v 59. minúte zavŕšil hetrik víťazným gólom. Na tri góly potreboval iba tri strely.

„Som šťastný, že som strelil hetrik, ale v skutočnosti na tom nezáleží. Potrebovali sme tieto body, ale sme mohli ďalej bojovať o postup do play-off,“ povedal po zápase Dadonov.

Rodák z Čeľabinska si rozšíril konto na 18 gólov a 41 bodov v 51 zápasoch jeho prvej plnej sezóny v NHL po návrate do zámoria z KHL. Je tretím najlepším strelcom a štvrtým najproduktívnejším hráčom tímu. V 106 dueloch kariéry získal 61 bodov (28+33).

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 25. 02. 2018 | Rubrika: Video