1
22. 10.
«

Počet dnešných noviniek: 4

21. 10. - DucksČeský útočník Ondřej Kaše sa v piatok vrátil do akcie po trojzápasovej absencii spôsobenej zranením hlavy. Proti Montrealu odohral 13 a pol minúty so ziskom asistencie a dvoch striel. V tejto sezóne už zaznamenal gól a dve asistencie v štyroch dueloch. Nebodoval len v tom, v ktorého úvode sa zranil.
21. 10. - Blue JacketsÚtočník Boone Jenner bol aktivovaný z listiny zranených hráčov a očakáva sa, že sa v sobotnom zápase proti Los Angeles vráti do akcie. Celý ročník doteraz vynechal pre problémy s chrbtom. Miesto v zostave mu urobil krídelník Markus Hännikäinen, ktorý bol poslaný na „farmu“ do Clevelandu (AHL).
21. 10. - AvalancheColorado trápia zranenia troch hráčov: krídelník J.T.Compher si zlomil prst na ruke a vynechá neurčitú dobu, krídelník Tyson Jost a obranca Patrik Nemeth majú problémy s dolnou časťou tela a ich stav sa bude posudzovať na dennej báze. Compher v tejto sezóne získal štyri body, Jost dva a Nemeth tri.
21. 10. - SenatorsOttawa povolala do prvého tímu z Belleville (AHL) krídelníka Chrisa DiDomenica, ktorý v zostave nahradí zraneného Zacka Smitha. Ten v poslednom zápase utrel zranenie hornej časti tela, ktoré sa bude posudzovať na dennej báze. Vynechať by však mal zhruba týždeň. V tomto ročníku si zatiaľ pripísal päť asistencií v siedmich dueloch.
20. 10. - HurricanesCaroline sa vo štvrtok vrátil do zostavy obranca Trevor van Riemsdyk, ktorý predošlé tri zápasy vynechal pre otras mozgu. Proti Calgary odohral 14 minút bez bodového zisku. Pripísal si mínusový bod a jeden strelecký pokus. Toto je jeho prvá sezóne u Hurricanes.
20. 10. - Golden KnightsLas Vegas urobilo rošádu na poste dočasnej dvojky. Maxime Legace sa vrátil do Chicaga z AHL a do prvého tímu bol povolaný Oscar Dansk. Jednotkou je počas absencie Marc-Adnre Fleuryho (otras mozgu) mladík Malcolm Subban.
19. 10. - BlackhawksCenter Nick Schmaltz sa v stredu vrátil do akcie po štvorzápasovej absencii spôsobenej zranením hornej časti tela. Proti St. Louis odohral 18 minút bez bodového zisku. V prvom zápase sezóny zaznamenal dva góly a asistenciu, v úvode druhého sa zranil.
19. 10. - BluesSvoj prvý zápas v sezóne odohral v stredu Alex Steen, ktorý sa zotavil zo zranenia ruky. Proti Chicagu odohral 18 minút a pripísal si dve strely a plusový bod. Miesto v zostave mu urobil útočník Wade Megan, ktorý bol umiestnený na waiver listinu. Ak na nej vydrží 24 hodín, bude poslaný do Chicaga z AHL.
18. 10. - PenguinsObranca Ian Cole sa po trojzápasovej absencii spôsobenej zranením tváre vrátil v utorok do akcie. Obranca Matt Hunwick však duel proti Rangers pre nešpecifikované zranenie vynechal. Ďalší obranca, Chris Summers, pre zmenu putoval na „farmu“ do AHL. Za Pittsburgh v tejto sezóne ešte nenastúpil.
18. 10. - PredatorsObranca Yannick Weber bol so zranením hornej časti tela zaradený na listinu zranených hráčov. Z AHL bol povolaný útočník Frederick Gaudreau, ktorý v utorok odohral sedem a pol minúty. V zostave nahradil Nicka Bonina, ktorý nehral pre nešpecifikované zranenie.
17. 10. - CanucksKrídelník Jonah Gadjovich podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Vancouverom, ktorý ho draftoval v tomto roku z celkového 55. miesta. Devätnásťročný Kanaďan momentálne hráva za Owen Sound v OHL. V 8 dueloch tejto sezóny si pripísal 9 bodov (5+4).
16. 10. - DucksSkúsený krídelník Patrick Eaves v nedeľu opäť chýbal Anaheimu. Trápi ho zranenie dolnej časti tela, ktoré sa posudzuje na dennej báze. Pre zranenie dolnej časti tela vynechal aj prvé tri zápasy sezóny. Následne odohral dva so ziskom gólu a troch striel.
15. 10. - SabresÚtočník Kyle Okposo vynechal sobotný zápas proti Los Angeles, pretože ho trápi choroba. Jeho stav sa bude, pochopiteľne, posudzovať denne. V prvých štyroch dueloch sezóny nebodoval a nazbieral až šesť „mínusiek“.
15. 10. - RangersKrídelník Jesper Fast má za sebou sezónny debut. V sobotu proti New Jersey odohral 15 a štvrť minúty s jedným streleckým pokusom. Prvých päť zápasov vynechal pre zotavovanie sa z operácie bedrového kĺbu.
15. 10. - CanadiensObranca David Schlemko bol povolaný z kondičného pobytu v nižšej AHL, kde v drese Lalavu odohral jeden zápas so ziskom asistencie a dvoch plusových bodov. Úvod sezóny mu ušiel pre zranenie ruky. Toto je jeho prvý ročník v organizácii Canadiens.
14. 10. - CoyotesBrankár Antti Raanta utrpel v poslednom zápase zranenie dolnej časti tela, ktorého stav sa bude posudzovať denne. Do prvého tímu bol z Tucsonu (AHL) povolaný český brankár Marek Langhamer.
13. 10. - Blue JacketsCenter Jordan Schroeder vynechal prvé tri zápasy sezóny pre zranenie hornej časti tela (otras mozgu), ale vo štvrtok bol aktivovaný z listiny zranených hráčov a poslaný na kondičný pobyt do Clevelandu z AHL. Pre dvadsaťsedemročného Američana je toto prvá sezóna v organizácii Blue Jackets.
12. 10. - CoyotesKrídelník Brendan Perlini bol zapísaný na listinu zranených hráčov so zranením hornej časti tela. V prvých troch zápasoch sezóny zaznamenal jednu asistenciu a dva mínusové body. V zostave ho nahradí Emerson Etem, ktorý bol povolaný z Tucsonu (AHL).
11. 10. - RangersČeský útočník Filip Chytil bol poslaný do záložného tímu Hartford Wolf Pack (AHL). V prvých dvoch zápasoch svojej kariéry nebodoval, pričom v priemere hral len 6 minút a 20 sekúnd na zápas. Rangers ho draftovali v tomto roku z celkového 21. miesta.
11. 10. - BruinsBoston podpísal profesionálnu skúšobnú zmluvu s útočníkom Ryanom Whiteom. Ten predtým neuspel na skúške vo Vancouveri. Vlani odohral 65 zápasov v dresoch Wild a Coyotes. Pripísal si v nich 16 bodov (9+7).
10. 10. - DucksHviezdny center Ryan Getzlaf zažil v pondelok svoju tohtosezónnu premiéru. Proti Calgary odohral 22 a štvrť minúty, ale nebodoval. Pripísal si mínusový bod a dve trestné minúty. Prvé dva duely vynechal pre zranenie dolnej časti tela.
10. 10. - CoyotesDvadsaťročný center Dylan Strome v prvých dvoch zápasoch sezóny nebodoval a v pondelok bol poslaný na „farmu“ o Tucsonu. Naopak, z AHL bol povolaný dvadsaťdeväťročný Švéd Mario Kempe, ktorého v NHL čaká debut. V prvom zápase za Roadrunners zaznamenal gól a dve prihrávky.
09. 10. - Blue JacketsKrídelník Josh Anderson bol povolaný z krátkeho kondičného pobytu na „farme“. Po tom, čo vynechal celú prípravu pre rokovania o novom kontrakte, si v sobotu obliekol dres Clevelandu v AHL. V zápase síce nebodoval, ale bol aktívny – na bránu vyslal sedem striel. Monsters duel s Rockfordom prehrali 0:4 a on si pripísal aj dve „mínusky“.
08. 10. - SenatorsObranca Johny Oduya vynechal sobotný zápas pre zranenie dolnej časti tela. V zostave ho nahradil Ben Harpur povolaný z Belleville z AHL. Ten však odohral iba tri striedania v druhej tretine predtým, ako utrpel zranenie hornej časti tela.
07. 10. - DevilsRekordnou multimediálna kockou nad ľadom sa detroitská Little Caesar Aréne tešila len jeden zápas. New Jersey totiž do Prudential Center nainštalovala kocku, ktorá je ešte väčšia. Jej plocha sa rovná 1 300 kusom 50-palcovým televízorov.

06. 10. - Golden KnightsVo štvrtok bol na waiver listinu nechránených hráčov zapísaný brankár Calvin Pickard, ktorý mal byť dvojkou Marc-Andre Fleuryho. Stalo sa tak deň po získaní Malcolma Subbana, ktorého na listinu zapísal Boston.
04. 10. - CanucksMladý obranca Olli Juolevi, ktorý bol draftovou päťkou v roku 2016, bude pokračovať vo svojom rozvoji doma vo Fínsku. Canucks oznámili, že v tejto sezóne bude hrať za TPS Turku v najvyššej Liige. V 19 rokov nemohol byť posledný do AHL a juniorku už prerástol. „Takto bude hrať mužskú ligu, proti mužom,“ poznamenal generálny manažér Jim Benning.
04. 10. - PredatorsKrídelník Harry Zolnierczyk, ktorý neuspel na skúške u Panthers, podpísal s Nashvillom novú dvojročnú zmluvu a bol umiestnený na waiver listinu nechránených hráčov, aby mohol byť poslaný na farmu do Milwaukee (AHL). Vlani odohral za Predators 24 duelov so ziskom dvoch gólov a dvoch asistencií.
04. 10. - SenatorsCenter Drake Batherson podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Ottawou, ktorá ho draftovala v tomto roku z celkového 121. miesta. Devätnásťročný Američan má za sebou sezónu v QMJHL, v ktorej odohral 61 duelov za Cape Braton. Pripísal si v nej 22 gólov a 36 asistencií.
04. 10. - Red WingsBrankár Kaden Fulcher podpísal ako voľný hráč trojročnú nováčikovskú zmluvu s Red Wings. Devätnásťročný Kanaďan absolvoval v Detroite kemp po sezóne, v ktorej zaznamenal 89,1% úspešnosť zákrokov v 43 dueloch v drese Hamiltonu z juniorskej OHL.