29. 03.
30. 03.
«

Chára sa vrátil a stal sa hviezdou zápasu

V nočných zápasoch NHL sa predstavili aj slovenskí hokejisti. Do kanadského bodovania sa zapísali štyria.

Ottawa na svojom ľade privítala Boston. Zdeno Chára sa po pauze spôsobenej zranením vrátil na ľad. V stretnutí odohral cez 30 minút a zaznamenal dva góly. Ten druhý strelil v predĺžení a rozhodol tak o osude stretnutia. Ottawa vyhrala 4:3 po predĺžení. Po zápase bol Chára vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Strelecky sa darilo aj Miroslavovi Šatanovi, ktorý v stretnutí NY Rangers s NY Islanders zaznamenal dva góly a rozhodol tak o výhra svojho tímu nad domácimi Rangers 3:2. Šatan bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Tampa Bay privítala na svojom ľade Atlantu. V jej drese sa predstavili dvaja Slováci, ktorí sa zapísali do kanadského bodovania. Najprv zaznamenal Peter Bondra asistenciu a potom strelil Marián Hossa gól na 6:1. Atlanta vyhrala zápas 6:2 a po stretnutí bol zatretiu hviezdu vyhlásený Hossa.

Zdeno CHÁRA (OTT): 2g, -1, 7str, odohral 30:41
Juraj KOLNÍK (FLO): +1, odohral 22:28
Marián HOSSA (ATL): 1g, 3str, +1, odohral 20:42
Miroslav ŠATAN (NYI): 2g, 2str, +1, odohral 19:27
Radoslav SUCHÝ (CBJ): +/-0, odohral 17:36
Marián GÁBORÍK (MIN): +/-0, 5str, 4tmin, odohral 17:20
Andrej MESZÁROŠ (OTT): +2, odohral 17:17
Milan JURČINA (BOS): -2, 2tmin, odohral 16:16