«
Už len dnes! Použite kód GS1910 a kúpte si na Fanda-NHL.sk produkty Global Series so zľavou 20 %. Prejsť do obchodu »

Budaj pomohol k výhre nad Chárovým Bostonom

Jozef Struhár  |  28.03.2013
V stredu sa v NHL odohrali štyri zápasy, v ktorých sa dvaja Slováci postavili proti sebe. Peter Budaj sa tešil z víťazstva a Zdeno Chára nazbieral dva plusové body. V ostatných zápasoch sa tešili z výhier Minnesota, San Jose a Calgary.

BUDAJ PRISPEL K VÝHRE NAD BRUINS

Brendan Gallagher (10) začal cestu za návratom Montreal, keď sa presadil v tretej tretine pri dvojgólovej strate. Nakoniec premenil jediný samostatný nájazd, aby obrat zavŕšil. Canadiens zdolali Bruins 6:5 po nájazdoch a na čele Severovýchodnej divízie majú teraz pred svojím stredajším súperom jednobodový náskok. K výhre prispel 14 zákrokmi aj Peter Budaj, ktorý v závere druhej tretiny nahradil Careyho Pricea a nakoniec inkasoval len raz. Jeho kolega štyrikrát z 26 striel. K výhre Habs pomohol dvoma gólmi Michael Ryder (12) a strelecky sa presadili aj P.K. Subban (10) a Andrej Markov (6), ktorý vyrovnal skóre deväť sekúnd pred koncom tretej tretiny. Boston tiež dokázal eliminovať dvojgólovú stratu a v druhej tretine strelil štyri góly – Dougie Hamilton (4), Brad Marchand (14), Patrice Bergeron (10) a Nathan Horton (9) vyhnali Pricea z brány predtým, ako Tyler Seguin (11) v tretej tretine prekonal Budaja. Bergeron pridal aj tri asistencie, Seguin dve. Tuukka Rask urobil 23 zákrokov a Zdeno Chára odohral 29 a pol minúty Nakoniec zaznamenal dva plusové body a, štyri strely a štyri trestné minúty.

SHARKS OPÄŤ ZDOLALI DUCKS, NIEMI VYCHYTAL NULU

Joe Pavelski (9) strelil gól hneď po odohraní prvej minúty, Antti Niemi vychytal svoje druhé čisté konto v sezóne a San Jose porazilo Anaheim v druhom zápase v rade, tentokrát pomerom 4:0. Niemi urobil 22 zákrokov, Tommy Wingels (3) strelil gól v oslabení a pridal dve asistencie, kým Patrick Marleau (16) a Brent Burns (4) sa trafili do čierneho v prvých desiatich minútach. Sharks sa posunuli na siedme miesto Západnej konferencie, kým Ducks prehrali štvrtý zápas v rade. Jonas Hiller zastavil 25 striel a k bodom nepomohol ani Radek Dvořák, ktorý odohral svoj prvý zápas od podpisu zmluvy.

KOIVU ROZHODOL O VÝHRE NAD COYOTES

Mikko Koivu sa presadil v tretej minúte predĺženie, aby rozhodol o výhre Minnesoty 4:3 nad Phoenixom. Wild v zápase prišli o dvojgólové vedenie prehrávali a poslednú minútu tretej tretiny začali s jednogólovou stratou. Predĺženie však vynútil Ryan Suter (3). K siedmej výhre v rade viedlo aj 24 zásahov Niklasa Backstroma a góly Torreyho Mitchella (3) a Matta Cullena (6). Coyotes sa podarilo otočiť zásluhou Roba Klinkhammera (4), Boyda Gordona (1) a Michaela Stonea (3). Jason LaBarbera však 55 sekúnd neodolal súperovej hre bez brankára a nakoniec inkasoval aj v nadstavenom čase, aby duel opustil s 33 zákrokmi. Coyotes prehrali siedmy zápas v rade a sú vo vážnom ohrození nepostúpenia do play-off.

CAMMALLERI DOVIEDOL FLAMES K VÝHRE NAD AVS

Už bez vymeneného Iginlu sa Calgary podarilo zdolať Colorado pomerom 5:4. Mike Cammalleri (11) pomohol k triumfu dvoma gólmi, no z gólov mali radosť aj Jiří Hudler (7) a Steve Begin (2), kým Blake Comeau nazbieral dve asistencie. Joey MacDonald zlikvidoval 27 striel a Flames vyhrali ôsmy zápas doma v rade. Jame McGinn (6), Gabriel Landeskog (7) a Ryan O’Reilly (4) sa zapísali do listiny strelcov z hráčov Avalanche, ktorí prehrlai tretí zápas v rade a siedmy z ostatných ôsmich. P.A. Parenteau zaregistroval dve asistencie a Semion Varlamov 23 zákrokov.

HVIEZDY VEČERA:
1. Patrice Bergeron (BOS), 2. Mike Cammalleri (CGY), 3. Antti Niemi (SJS)

P. Budaj (MTL) 14/15 (93,3%) - - - - - -
Z. Chára (BOS) 29:23 0 0 0 +2 4 4
Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (8) Komentáre k článku (8)
M Ignorovať28. 03. 2013 07:08
V zázname je vidieť, že Chára si pripísal asistenciu nie?, neviem prečo dávali Pricea chytať od začiatku keď včera chytal proti Pittsburghu, načo je tam potom Budaj?
phila Ignorovať28. 03. 2013 07:24
BERGERON-
RTW Ignorovať28. 03. 2013 07:57
Fúú tak menšie gólové hody boli v Bostone a hlavne zo šťastnejším koncom pre Montreal. Škoda že Buddy nechytal od začiatku, pretože Pricer bol zjavne unavený z utorkového duelu. Túto výhru potrebovali Habs ako soľ.
matho Ignorovať28. 03. 2013 08:12
ja ze preco nechyta Budaj, nakoniec , najprv 0:2 v 5min. potom 4:2, 5:3 a 8sec pred koncom vynutenie predlzenia //druhy gol MIN to vlastne LaBarbera im daroval,napriek tomu otocili ale nestacilo to
sheldon Ignorovať28. 03. 2013 08:54
Boston vs. Montreal... skvelý zápas a aj Bostonu to tam začalo padať... uvidíme dokedy im to vydrží
matho Ignorovať28. 03. 2013 16:17
tu je este aj rozhovor video.nhl.com/videocenter/console?id=230100 schvalne kolko krat je tam "you know"
Danny848 Ignorovať28. 03. 2013 19:29
Napočítal som asi 20. V USA takmer rovnako populárne slovné spojenie ako u nás tak určite.
matho Ignorovať28. 03. 2013 19:34
ja som naratal 25 co vychadza raz za 6sekund// ale aby som bol objektivny jeho ulohou je hlavne chytat a to robi dobre // na odlahcenie