29. 03.
30. 03.
«

Cibák konečne bodoval. Strelil gól.

V nočných stretnutiach sa predstavilo iba šesť slovenských hokejistov. Ich úspešnosť bola veľmi slabá. Do kanadského bodovania sa zapísal iba útočník Martin Cibák.

Cibákov blafák úspešný
Slovenský útočník, v službách Tampy Bay, Martin Cibák strelil svoj prvý gól v sezóne, ktorý znamenal aj prvý bod v aktuálnom ročníku NHL. Útočník štvrtého útoku strelil svoj gól v 53 minúte a zvyšoval na 4:2. Po prihrávke Artyukhina sa Martin dostal cez dvoch obrancov a rútil sa sám na brankára Flyers Roberta Escha. Svoj break ukončil efektným blafákom, ktorý mal úspešný koniec. Cibák v stretnutí odohral 11 minút a zaznamenal tri strelecké pokusy. Dve trestné minúty strávil na trestnej lavici. V drese Philadelphie sa predstavili Michal Handzuš a Branko Radivojevič. Obaja nebodovali, odohrali viac ako 15 minút. Tampa Bay vyhrala nad Philadelphiou 5:2

Bez bodu...
V nočných stretnutiach sa predstavili ešte traja slovenskí zástupcovia. Ani jeden však do bodovania nezasiahol. V zápase Pittsburgh – NY Islanders proti sebe nastúpili Žigmund Pálffy a Miroslav Šatan. Žigmund Pálffy si pripísal i2 plusové body, ale netešil sa z víťazstva v stretnutí. Islanders porazili Pens 3:2 po trestných strieľaniach.

Colorado prehralo doma s Edmontonom 5:2. Marek Svatoš odohral 12 minút, Peter Budaj do hry nezasiahol. David Aebischer dostal päť gólov z 22 striel. V poslednom stretnutí Minnesota prehrala v Calgary 3:2.