20:00info
«

Prvý bratský súboj vyhral Marcel Hossa

Jozef Struhár    |  13.04.2007
V noci sa odohrali ďalšie štyri zápasy prvého kola play-off. V nich sa predstavili štyria slovenskí hokejisti, z ktorých sa do kanadského bodovania zapísal iba útočník NY Rangers Marcel Hossa.

Atlanta – NY Rangers 3:4 (stav série: 0-1)
Thrashers sa dostali do play-off po prvýkrát v histórii klubu. V Atlante sa hralo play-off naposledy v roku 1980, kedy boli Flames zhodou okolností vyradený tímom Rangers. Vráťme sa však do súčasnosti. V zápase proti sebe nastúpili bratia Hossovci. Marcel sa vrátil po zranení a svojmu tímu v prvom zápase pomohol. Skóre stretnutia otvoril v 13. minúte Jaromír Jágr. Prvá tretina sa skončila výsledkom 2:1 v prospech Rangers. V 11. minúte druhej tretiny sa gólovo presadil aj Marcel Hossa, ktorý zvyšoval na 3:1. Rangers boli v zápase aktívnejší a počas zvyšného priebehu zápasu im nerobilo problém víťazstvo udržať. Po šesťdesiatich minútach sa zápas skončil víťazstvom hostí 4:3. Marián Hossa nebodoval a tak vyšiel zo súboja víťazne jeho mladší brat, ktorý v zápase odohral aj viac času na ľade(20:04) a zaregistroval dve strely a dva plusové body.

Detroit - Calgary 4:1 (stav série: 1-0)
Detroit privítal pred 19 207 divákmi Calgary. Domáci stánok nebol úplne zaplnený, čo sa počas základnej časti nestalo. Chris Chelios sa stal druhým najstarším hráčom, ktorý nastúpil na play-off. Skúsený obranca nechýbal už v jeho 22. play-off v kariére. Po úvodnom zápase musel byť aj on s výsledkom spokojný, pretože si Red Wings pomerne hladko poradili s Calgary 4:1. Detroit bol v zápase jednoznačne aktívnejší, Kiprusoff musel čeliť 46 nebezpečným strelám.

New Jersey – Tampa Bay 5:3 (stav série: 1-0)
V New Jersey fanúšikovia opäť halu nevypredali. Nestalo sa tak ani v jednom zápase základnej časti. Vyše 14 000 fanúšikov videlo domáce víťazstvo 5:3. Skóre stretnutia otvoril dvadsaťdvaročný Zach Parise, ktorý v zápase strelil aj víťazný gól a bol vyhlásený za prvú hviezdu duelu. Dva góly v zápase strelil aj najlepší strelec po základnej časti Vincent Lecavalier. Ďalší presný zásah Tampy dosiahol St. Louis. Zápas bol vyrovnaný, na strely bola miernej aktívnejšia Tampa Bay.

Buffalo – NY Islanders 4:1 (stav série: 1-0)
Ďalší dvaja Slováci sa predstavili v Buffale, kde svoj prvý zápas hrali domáci Sabres proti Islanders. Buffalo vstúpilo do série ideálne. Skóre stretnutia v 10. minúte prvej tretiny otvoril Brian Campbell. Na začiatku druhej tretiny sa podarilo vyrovnať Ashamovi, no potom už hostia gól streliť nedokázali. Naopak, domácim sa podarilo streliť ešte tri góly a zápas nakoniec dotiahli do víťazného konca. Víťazný gól strelil Drury, ktorý sa spolu s Campbellom stal dvojgólovým strelcom. Buffalo vyhralo duel pomerom 4:1 a ujalo sa vedenie v sérii. Miroslav Šatan a Richard Zedník bodovať nedokázali.

Slovák dňa - Marcel Hossa (NY Rangers, 1+0)

Miroslav Šatan (NYI) 15:35 0 0 0 -1 0 0
Richard Zedník (NYI) 08:16 0 0 0 0 0 4
Marcel Hossa (NYR) 20:04 1 0 1 +2 5 0
Marián Hossa (ATL) 18:28 0 0 0 -1 1 2
Fandíte Slovákom v zámorí a slovenskému hokeju?