21. 04.
«

AHL: Slováci v dnešných zápasoch AHL

Cleveland Barons - Manitoba Moose 0:3
V zápase Manitoby a Clevlednom sa predstavil Jozef Balej, ktorý si na svoje konto pripísal jednu strelu.

Góly:
28:24 Rypien (Schultz , Centomo) 0:1
55:42 Brown (Fortunus, Keane) 0:2
59:21 Schultz (Jaffray) 0:3

Hartford Wolf Pack - Providence Bruins 2:1
Po pár zápasoch v hlavnom tíme Bostonu sa na farmu do Providence vrátil Milan Jurčina a pripísal si 1 asistenciu a 2 strely. Jeho tímu to však nepomohlo, lebo prehralo na ľade Hartfordu Wolf Pack 1:2. V drese domácich nastúpil Ivan Baranka, ktorý sa zapísal do štatistík iba dvomi trestnými minútami.
Góly:
31:50 Helminen (Genoway, Dawes) 1:0
35:09 Guite (Jurčina, MacDonald) 1:1
42:41 Falardeau (Wiseman, Fedorov) 2:1

Portland Pirates - Lowell Lock Monsters 6:7
Traja slováci sa stretli v zápase Portlandu s Lowellom. V drese Pirates sa gólov presadil Igor Pohanka, ktorý využil jednu z dvoch striel v zápase. Za hostí sa Skladaný ani Slovák bodovo nepresadili, druhý menovaný si pripísal iba 2 mínusove body.

Binghamton Senators - Wilkes-Barre/Scranton Penguins 1:4
Výraznou mierou k výhre Wilkes-Barre sa pričinil Tomáš Surový. V zápase mal 11 (!!) streleckých pokusov z ktorých dal 2 góly a zaslúžene sa stal druhou hviezdou zápasu.

Grand Rapids Griffins - Hamilton Bulldogs 5:6
Druhou hviezdou zápasu Grand Rapids s Hamiltonom sa stal center domácich Tomáš Kopecký. V zápase strelil z 8 striel 2 góly. Keďže sa zápas v riadnom hracom čase ani v predĺžení neskončil víťazstvom ani jedného tímu, o víťazovi rozhodli nájazdy. Tomáš Kopecký išiel prvý a šiesty nájazd, no ani jeden nepremenil. Čech Jíři Hudler premenil jeden nájazd z dvoch.

Peoria Rivermen - Iowa Stars 0:2
Peter Sejna si v drese Peorie zapísal do štatistík 5 striel, no žiadna neskončila gólom.
Góly:
18:47 Crombeen (Eriksson, Fahey) 0:1
33:20 Eriksson (Crombeen, Brodziak) 0:2

Philadelphia Phantoms - Bridgeport Sound Tigers 4:3
Fantómi z Philadelphie vyhrali nad Bridgeportom tesne 4:3. Jediná strela domáceho útočníka Štefana Ružičku neskončila gólom.

Syracuse Crunch - Toronto Marlies 3:2
Dvojica (Roman Kukumberg, Martin Šagát) slovenských útočníkov Toronta sa bodovo nepresadila, Kukumberg pridal ku dvom trestným minútam aj dve strely.