16. 04.
17. 04.
«

Budaj vychytal víťazstvo, nula mu ušla tesne pred koncom

V nočných zápasoch sa slovenským hokejistom nepodarilo streliť gól. Štyria Slováci sa vďaka asistenciám zapísali do kanadského bodovania a Peter Budaj sa stal prvou hviezdu zápasu.

Peter Budaj bol kľúčovou postavou Colorada v zápase proti Nashvillu. Slovenský brankár stál v bráne Colorada po troch neodchytaných zápasoch a proti Predators sa ukázal v dobrom svetle. Banskobystrický rodák čelil 31 strelám, z ktorých inkasoval len jeden gól. Budaj bol blízko k čistému kontu, o ktoré prišiel 21 sekúnd pred koncom normálnej hracej doby. Peter Budaj bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Jeho spoluhráči strelili dva góly, ktoré stačili Avs na víťazstvo 2:1. Víťazný gól strelil Ian Laperriere. Do kanadského bodovania sa nezapísal Marek Svatoš, ktorý v zápase odohral necelých 7 minút.

Obranca Ottawy Andrej Meszároš bol najproduktívnejším slovenským hokejistom uplynulej noci. Senators odohrali v Pittsburghu duel proti miestnym Penguins, ktorých zdolali 4:1. Slovenský obranca zaznamenal dve asistencie. Najskôr nahrával na góly Danymu Heatleymu a v závere zápasu Jasonovi Spezzovi, ktorý sa trafil do prázdnej brány. Spezza strelil aj víťazný gól a spolu s Heatleym boli jedinými úspešnými strelcami Sens v zápase. Meszároš odohral 22 minút a zapísal si do štatistík aj dva plusové body.

Miroslav Šatan prispel k víťazstvu NY Islanders nad Phoenixom jednou asistenciou. Slovenský útočník nahrával na druhý gól svojho tímu, ktorý strelil Marc-Andre Bergeron. Islanders porazili Coyotes 3:2. Víťazný gól strelil Bill Guerin, ktorý v stretnutí strelil dva góly a stal sa prvou hviezdou tohto duelu. Slovenský útočník vyslal na bránu Coyotes len jednu strelu a do štatistík si pripísal aj dve trestné minúty.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára si v nočnom zápase proti New Jersey zapísal do štatistík jednu asistenciu. Chára v presilovej hre prihrával na gól Savardovi. Bol to jediný presný zásah Bruins v stretnutí, ktoré vyhrali Devils pomerom 3:1. Víťazný gól strelil Langenbrunner. Kapitán Devils strelil aj záverečný gól do prázdnej brány a bol vyhlásený za prvú hviezdu stretnutia. Zdeno Chára odohral 28 minút a do štatistík si pripísal aj dve trestné minúty, dve strely a dva mínusové body.

Dallas porazil na domácom ľade Los Angeles pomerom 4:1. Na jedinom góle Kings mal podiel aj slovenský center Michal Handzuš, ktorý si pri ňom pripísal prihrávku. Handzuš v zápase odohral 13 minút a na bránu Stars vyslal dve strely. Ľubomír Višňovský bol rovnako strelecky aktívny, no tiež sa strelecky nepresadil. V zostave Kings opäť chýbal zranený Ladislav Nagy.

Slovenská kolónia v organizácii Panthers mala v noci dôvod na radosť. V stretnutí proti St. Louis totiž Panthers vyhrali 1:0 a získali dva body. O jediný gól zápasu sa postaral Stephen Weiss. Tomáš Vokoun vychytal čisté konto, keď zlikvidoval všetkých 33 striel súpera. Ani jeden z trojice Slovákov nebodoval.