29. 03.
30. 03.
«

Capitals porazili Panthers, vyhrali divíziu a sú v play-off

V ôsmych sobotných zápasoch sa predstavili 8 Slováci, z ktorých sa do bodovania zapísali dvaja. Najväčšiu pozornosť pútal zápas Washingtonu s Floridou, ktorý rozhodol o postupe Caps.

Capitals v poslednom zápase základnej časti, ktorý odohrali doma proti Floride, potrebovali získať aspoň bod, aby sa stali divíznymi šampiónmi, zabezpečili si play-off a z najlepšej osmičky Východnej konferencie vyradili Carolinu, víťaza Stanley Cupu z roku 2006. Washington odohral výborný zápas a svoju prevahu pretavil aj na strelenie troch gólov. Caps zápas vyhrali 3:1 a mohli sa tešiť spolu so svojimi fanúšikmi z divízneho titulu a postupu do play-off. So sezónou sa v tomto zápase rozlúčili aj dvaja Slováci. V základnej zostave sa ukázal aj obranca Branislav Mezei, ktorý odohral 10 minút a zaznamenal mínusový bod, a Jozef Stümpel, ktorý rovnako zaznamenal mínusový bod, pričom na ľade strávil 12 a pol minúty. Milan Jurčina z domáceho tímu sa do bodovania nezapísal. Vo veľmi dôležitom stretnutí odohral cez 18 a pol minúty a do štatistík si pripísal jeden plusový bod. SlovakNHL.sk na začiatku sezóny tipoval, že sa Washington prebojuje do vyraďovacích súbojov. Sme radi, že tak talentovaný tím, ktorý patril medzi najlepšie v uplynulých dňoch, sa dostal do skupiny tímov, ktoré budú priamo bojovať o Stanley Cup. So súčasnou formou budú v play-off nebezpečným súperom.

V Bostone sa stretli domáci Bruins a Buffalo Sabres. Hosťujúci tím vyhral 3:0 po tom, čo strelil hetrik Thomas Vanek. Pri jeho druhom góle bodoval aj obranca Andrej Sekera, ktorý zaznamenal asistenciu. V stretnutí odohral niečo cez 21 minút a do štatistík si pripísal aj plusový bod. Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade necelých 23 minút a do štatistík si pripísal len dve strely.

Dvaja Slováci sa predstavili aj v zápase Los Angeles proti Anaheimu. V kalifornskom derby sa však jednalo o spoluhráčov. Michal Handzuš odohral necelých 15 minút a do štatistík si pripísal dva mínusové body. Obranca Ľubomír Višňovský bol druhým Slovákom, ktorý sa v noci zapísal do bodovania. V 13. minúte prihrával na úvodný gól zápasu, ktorý strelil Brown. Anaheim ešte v prvej tretine otočil stav zápasu a duel napokon vyhral pomerom 4:3. Višňovský si do štatistík pripísal aj mínusový bod. Na ľade strávil necelých 22 minút.

Atlanta privítala v domácom prostredí Tampu Bay. Domáci Thrashers zápas vyhrali 4:1. Obranca Boris Valábik odohrla19 minút a do štatistík si pripísal jendu strelu a plusový bod.

Milan Jurčina (WAS) 18:37 0 0 0 +1 0 0
Branislav Mezei (FLO) 09:53 0 0 0 -1 1 2
Jozef Stumpel (FLO) 12:37 0 0 0 -1 0 0
Michal Handzuš (LAK) 14:44 0 0 0 -2 2 0
Ľubomír Višňovský (LAK) 21:48 0 1 1 -1 0 0
Boris Valábik (ATL) 18:55 0 0 0 +1 1 0
Zdeno Chára (BOS) 22:48 0 0 0 0 2 0
Andrej Sekera (BUF) 21:15 0 1 1 +1 1 0