18. 04.
19. 04.
«

Ottawa má postupový mečbal, Anaheim ten svoj už využil

Dvaja slovenskí obrancovia v stredu nebodovali a netešili sa ani z výhier. Washingtonu sa totiž podarilo vyrovnať stav série a Ottawa získala postupový mečbal. Ten nevyužilo St. Louis v sérii proti Minnesote. Naopak, Anaheim sa raduje z postupu.

Východná konferencia

TORONTO - WASHINGTON 4:5 (stav série: 2-2)

Washington strelil štyri góly v prvej tretine, aby vďaka výbornému vstupu do zápasu porazil Toronto 5:4 a vyrovnal stav série prvého kola play-off na 2:2. T.J. Oshie a Tom Wilson skórovali dvakrát, pričom Oshie bol autorom víťazného gólu z 53. minúty. Do čierneho sa trafil aj Alex Ovečkin, ktorý využil jedinú presilovku, ktorú Capitals hrali. Nicklas Backstrom dvakrát asistoval. Braden Holby čelil 34 strelám a prekonali ho Zach Hyman, James van Riemsdyk, Auston Matthews a Tyler Bozak. Maple Leafs hrali štyri presilovky, ale využili len jednu. V úvode tretej tretiny nevyužili takmer dvojminútovú početnú prevahu o dvoch hráčov. Kontaktný gól strelil Bozak 27 sekúnd pred koncom, aby tak ešte zdramatizoval záver duelu. Ten Frederik Andersen opustil s 22 zákrokmi. Zápas číslo päť sa odohrá v piatok vo Washingtone.

V tom stredajšom nechýbal ani slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý odohral 13 minút a 11 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval troma blokmi, dvoma strelami na bránu a pripísal si aj jeden plusový bod.

Oshieho víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. T. Oshie (WSH), 2. T. Wilson (WSH), 3. W. Nylander (TOR)

T.J. Oshie útočník Capitals: „Dnes nám išlo všetko. Dostávali sme puky do správnych oblastí. Strieľali sme častejšie a dostávali sa viac k bráne, vďaka čomu sme mali o trochu viac šancí. V závere tlačili, ale my sme boli schopní vedenie ubrániť.“

Frederik Andersen, brankár Maple Leafs: „Nemyslím si, že to dnes bolo o nich. Myslím si, že sme sa porazili sami. Dostatočne sme nenapĺňali stanovený plán a nekomunikovali dostatočne dobre, čo nás stálo zápas. Nehrali sme ani trochu tak, ako dokážeme.“

BOSTON - OTTAWA 0:1 (stav série: 1-3)

Craig Anderson zneškodnil všetkých 22 striel a Bobby Ryan strelil po prihrávke Erika Karlssona jediný gól zápasu v úvode tretej tretiny, aby Ottawa po futbalovej výhre 1:0 nad Bostonom získala do svojich rúk postupový mečbal. Senators víťazstvom potvrdili, že sa im v TD Garden darí. V tejto sezóne tam vyhrali všetky štyri zápasy. Tuukka Rask urobil 26 zákrokov a Bruins si mysleli, že sa v druhej tretine ujali vedenia. Tréner hostí Guy Boucher však ešte nechal posúdiť situáciu a gól bol nakoniec anulovaný pre ofsajd. Séria sa za stavu 3:1 pre kanadský tím presunie do Ottawy, kde sa piaty duel odohrá v piatok.

Slovenský bek Zdeno Chára bol druhým najvyťažovanejším hráčom tímu po nováčikovi Charliem McAvoyovi. Odohral 24 minút a 9 sekúnd. Zaznamenal jeden mínusový bod, ale urobil aj päť bodyčekov a dva bloky. Bostonu k úspechu nepomohol ani návrat obrancu Colina Millera. Ottawa, naopak, o jedného hráča prišla. V prvej tretine sa jej pri bodyčeku Kevana Millera zranil útočník Tom Pyatt (horná časť tela).

Ryanov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. B. Ryan (OTT), 2. C. Anderson (OTT), 3. T. Rask (BOS)

Craig Anderson, brankár Senators: „Dnes sme mali aj trochu šťastia. Dostali sa do niekoľkých šancí, ale bol som schopný ich zastaviť. Nie vždy to však dopadne takto.“

Brad Marchand, útočník Bruins: „Majú dobrý tím, to musíme uznať. Hrali dobre a ich brankár dnes chytal spoľahlivo. Už sme v takejto situácii boli. Musíme sa teraz koncentrovať len na nasledujúci zápas.“

ST. LOUIS - MINNESOTA 0:2 (stav série: 3-1)

Minnesota nedovolila St. Louis oslavovať postup doma. Charlie Coyle a Martin Hanzal skórovali v závere prvej, resp. druhej tretiny a Devan Dubnyk sa postaral o zvyšok. S 28 zákrokmi a svojím druhým čistým kontom v kariére v play-off doviedol Wild k výhre 2:0, ktorou znížili stav série proti Blues na 1:3. Jake Allen čelil tiež 28 strelám, ale pri prvom inkasovanom góle trochu zaváhal pri rozohrávaní puku a uľahčil Coyleovi cestu za gólom. Minnesota sa vtedy dostala do prvého vedenia po 214 minútach a 38 sekundách série. Hanzal zvýšil skóre po peknom individuálnom prieniku. Zakončoval pomedzi dvoch brániacich hráčov. Blues budú mať ďalšiu šancu na uzavretie série v sobotu, kedy bude piaty duel hostiť Minnesota.

Coyleov víťazný gól:

Hviezdy duelu: D. Dubnyk (MIN), 2. Ch. Coyle (MIN), 3. R. Reaves (STL)

Bruce Boudreau, tréner Wild: „Je to iba jeden zápas, oni majú stále veľkú výhodu, keď vedú 3:1. Myslím si, že ešte stále máme v sebe toho viac. Dokážeme hrať aj lepšie, ako sme hrali dnes. Stále to bude pre nás cesta do kopca.“

Alexander Steen, útočník Blues: „Dnes sme boli o krok pomalší ako oni. Robili sme aj pomalšie rozhodnutia. Oni hrali tak, ako sme od nich očakávali. Bol to ďalší vyrovnaný zápas a my sme ho prehrali pre takéto drobnosti.“

CALGARY - ANAHEIM 1:3 (konečný stav série: 0-4)

Patrick Eaves vyhnal Briana Elliotta z brány už v šiestej minúte, kedy otvoril skóre zápasu z tretej strely svojho tímu. Bol to lacný gól. Krátko na to inkasoval aj Chad Johnson, ktorého v siedmej minúte prekonal z dorážky Nate Thompson. Jeho gól bol nakoniec víťazný. Ryan Getzlaf pridal ešte gól do prázdnej brány a Anaheim sa po víťazstve 3:1 tešil z postupu do druhého kola play-off. Sériu proti Calgary vyhral za najkratší možný čas v štyroch dueloch. Podarilo sa mu to po piatykrát vo svojej histórii. K stredajšej výhre pomohol aj John Gibson, ktorého z 37 striel prekonal len Sean Monahan. V druhej tretine využil presilovku. Johnson opustil duel s 20 zákrokmi. Kým pre Flames sezóna končí, Ducks budú čakať na výsledok série medzi Edmontonom a San Jose. Tá je momentálne nerozhodná 2:2.

Thompsonov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. J. Gibson (ANA), 2. S. Monahan (CGY), 3. N. Thompson (ANA)

Ryan Getzlaf, kapitán Ducks: „Je to veľká vec. Vždy, keď máte šancu vyradiť tím, chcete tú príležitosť využiť. Nikdy im nechcete dodať život. Oni však bojovali až do konca a my sme si museli tento postup zaslúžiť.“

Sean Monahan, útočník Flames: „Dostanete sa do play-off, kde sa hrá ten najzábavnejší hokej a vypadnete po štyroch zápasoch. Nie sú to dobré pocity. “