Peter Budaj Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Marián Hossa Zdeno Chára Tomáš Jurčo Martin Marinčin Richard Pánik Andrej Sekera Tomáš Tatar
KHL · SlovakFitness.sk · Úspech.MNE.sk

Halák inkasoval päťkrát, Chára sa tešil z víťazstva

Jozef Struhár (Hymy) a Marián Masaryk | 19.02.2018
V pondelok sa odohralo v NHL šesť zápasov, v ktorých sme videli aj troch Slovákov. Jaroslav Halák po čistom konte tentoraz inkasoval až päť gólov a nezabránil prehre Islanders. Z výhry sa tešil len Zdeno Chára.

Minnesota ukončila Ostrovanom sériu bez inkasovania

Jason Zucker strelil dva góly, Tyler Ennis s Mattom Cullenom zaznamenali po góle a asistencii a Minnesota uspela na ľade New Yorku Islanders pomerom 5:3. Rozhodujúce boli tri góly v druhej tretine v rozmedzí štyroch a štvrť minúty. Joel Eriksson Ek tiež skóroval, Matt Dumba s Ryanom Suterom dvakrát asistovali a Devan Dubnyk predviedol 32 zákrokov pri tretej výhre Wild v posledných piatich zápasoch. Ukončili krátku sériu dvoch prehier a zdolali Islanders tretíkrát po sebe. Ross Johnston, dvojbodový Anders Lee a premiérový strelec v NHL Tanner Fritz sa postarali o góly newyorského tímu, ktorý v posledných dvoch dueloch vynuloval svojich súperov. Eriksson Ek ukončil jeho sériu bez inkasovania na 140 minútach a 18 sekundách. V jeho bráne stál opäť Jaroslav Halák, ktorý inkasoval všetkých päť gólov z 32 striel. Lee dosiahol hranicu 30 gólov v sezóne ako druhý hráč Islanders a šiesty v lige.

Hviezdy duelu: 1. J. Zucker, 2. M. Cullen (obaja MIN), 3. A. Lee (NYI)

Marchand rozhodol v predĺžení o výhre nad Calgary

Po nevydarenom zápase vo Vancouveri sa Boston vrátil na tú správnu koľaj a porazil Calgary 2:1. O triumfe rozhodol vo štvrtej minúte predĺženia Brad Marchand. „Vo Vancouveri sme narazili na skvelo chytajúceho brankára. Dnes im tiež brankár chytal skvelo, ale boli sme vytrvalí. V defenzíve sme hrali omnoho lepšie a celkovo sme odohrali lepší zápas,“ poznamenal Marchand. V normálnom hracom čase skóroval David Pastrňák a Tuukka Rask kryl 28 striel. Prekonal ho len Matthew Tkachuk, ktorý v druhej tretine vyrovnal stav na 1:1. David Rittich opustil duel ako prvá hviezda s 30 zákrokmi. Slovenský obranca Zdeno Chára ho ohrozil raz. V akcii strávil skoro 27 minút a prezentoval sa aj troma bodyčekmi.

Marchandov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. D. Rittich (CGY), 2. B. Marchand (BOS), 3. D. Pastrňák (BOS)

Nashville výhrou nad Ottawou dobehol Winnipeg

Viktor Arvidsson skóroval dvakrát, aby dosiahol na métu 20 gólov v sezóne a doviedol Nashville k cennej výhre 5:2 nad Ottawou. Roman Josi, Ryan Ellis a Craig Smith tiež skórovali a Predators dorovnali na čele Centrálnej divízie Winnipeg. Pekka Rinne musel urobiť 36 zákrokov, aby vychytal svoje 30. víťazstvo v sezóne. Jeho náprotivok, Craig Anderson, urobil rovnaký počet zákrokov. Z hráčov Senators sa presadili Jean-Gabriel Pageau a Max McCormick. Slovenský útočník Marián Gáborík odohral takmer 15 a pol minúty, ale pripísal si len dva mínusové body. Svoj prvý bod proti bývalému tímu, asistenciu, zaznamenal Kyle Turris. V Nashville duel sledovalo 17 177 divákov, a tak bola Bridgestone Aréna vypredaná už v 94. zápase po sebe.

Hviezdy duelu: 1. V. Arvidsson, 2. R. Ellis, 3. F. Forsberg (všetci NSH)

Washington predĺžili Buffalu sériu prehier

Traja rôzni strelci a 32 zákrokov Philippa Grubauera viedli k výhre Washingtonu 3:2 v Buffale, ktoré prehralo tretí zápas v sérii. Chada Johnsona prekonali z 29 striel Alex Ovečkin, dvojbodový John Carlson a Jevgenij Kuznecov, ktorého gól z poslednej minúty duelu bol napokon víťazný. Evander Kane totiž upravil skóre štyri sekundy pred koncom. Z jeho spoluhráčov sa strelecky presadil iba Kyle Okposo. Ovečkin dosiahol métu 35 gólov v desiatej sezóne kariéry a už len sedem mu ich chýba do magickej hranice 600 v NHL. Capitals vyhrali druhý z posledných piatich zápasov, no bodovali v štyroch z nich.

Hviezdy duelu: 1. A. Ovečkin, 2. J. Carlson (obaja WSH), 3. K. Okposo (BUF)

Los Angeles využilo skvelý začiatok a porazilo Chicago

Torrey Mitchell a Andy Andreoff skórovali v prvej tretine, Los Angeles využilo dominantný štart a nakoniec zdolalo Chicago pomerom 3:1. „Tá prvá tretina bola jedna z najlepších, aké sme v tejto sezóne odohrali,“ poznamenal Anže Kopitar. Tretí gól strelil počas presilovky v druhej tretine Dion Phaneuf, pre ktorého to bol druhý gól v troch zápasoch od výmeny. Dôležitý bol aj výkon Jonathana Quicka, ktorý zneškodnil 27 striel, 12 v tretej tretine. Blackhawks pôsobili zle počas väčšiny zápasu. Čestný úspech dosiahol v úvode tretej tretiny Patrick Sharp a Anton Forsberg opustil duel s 29 zákrokmi. Chicago prehralo deviaty zápas z posledných desiatich.

Hviezdy duelu: 1. J. Quick, 2. T. Mitchell, 3. D. Phaneuf (všetci LAK)

Ducks prvýkrát v sezóne zdolali Vegas

Anaheim v tejto sezóne ešte nedokázal Vegas zdolať, ale v pondelok sa mu podarilo nováčika NHL poraziť pomerom 2:0, aby si pripísal tretiu výhru po sebe. Ducks vyslali na bránu Marc-Andre Fleuryho len 20 striel, ale z nich uspeli Jakob Silfverberg a Josh Manson. Naopak, ani jedna z 33 striel Golden Knights sa neujala. John Gibson zneškodnil 13 striel predtým, ako utrpel zranenie dolnej časti tela. Ryan Miller následne kryl 20 striel, pričom všetky na neho smerovali v tretej tretine! V nej sa Vegas nepodaril zvrat, a tak sa skončilo jeho trojzápasové víťazné ťaženie.

Hviezdy duelu: 1. R. Rakell (ANA), 2. J. Silfverberg (ANA), 3. T. Hyka (VGK)