Peter Budaj Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Marián Hossa Zdeno Chára Tomáš Jurčo Martin Marinčin Richard Pánik Andrej Sekera Tomáš Tatar
KHL · SlovakFitness.sk · Úspech.MNE.sk

ZOH 2018: Kaprizov zariadil prvé zlato pre Rusko po 26 rokoch! + video

Marián Masaryk | 25.02.2018
V nedeľu ráno vrcholí olympijský turnaj v Pjongčangu súbojom o zlaté medaily. Olympijskí športovci z Ruska potvrdili úlohu favorita turnaja, ale Nemci ich potrápili. Zvíťazili 4:3 až po predĺžení.

OAR – Nemecko 4:3 PP (1:0, 0:1, 2:2, 1:0)

Góly: 20. Vojnov (Gusev, Kaprizov), 54. Gusev (Kaprizov), 60. Gusev (Zub, Kaprizov)(OS), 70. Kaprizov (Gusev, Vojnov)(PP) – 30. Schütz (Macek, Hager), 54. Kahun (Mauer, Ehliz), 57. Müller (Ehliz, Hördler)
Strely: 30-25 (12-6, 9-8, 7-10, 2-1), Trestné minúty: 4-6 (2-2, 0-2, 2-0, 0-2), Brankári: Košečkin – Aus den Birken

Rusi hrali už po 15 sekundách hry úvodnú presilovku, ale skóre v nej neotvorili. Nemci si v prvej tretine tiež jednu zahrali, no s rovnakým výsledkom. Rusi mali dvojnásobnú streleckú prevahu a bolo len otázkou času, kedy pôjdu do vedenia. Nemcov však šokovali v poslednej sekundy tretiny, keď Aus den Birkena prestrelil Viačeslav Vojnov.

Nemcov gól do šatne nezlomil a v druhej tretine poriadne trápili favorita na zlato. Dokonca sa im v strede duelu podarilo vyrovnať stav zásluhou Felixa Schütza. Jeho zakončenie si zrazil do vlastnej brány Košečkin, čo musel potvrdiť video rozhodca. Rusi už zďaleka nemali takú hernú prevahu a ani toľko striel na nemeckú bránu. Do konca tretiny nedokázali obnoviť svoj náskok, a tak po bol stav finálového zápasu po 40 minútach vyrovnaný 1:1.

V tretej tretine sa diali veci. Rusov najskôr poslal druhýkrát do vedenia Nikita Gusev v 54. minúte, no už o 10 sekúnd neskôr vyrovnal na 2:2 Dominik Kahun. V 57. minúte dokonca Jonas Müller priblížil Nemecko k titulu, ale Gusev v poslednej minúte vo vlastnom oslabení opäť vrátil Rusko do hry o zlato. Kirill Kaprizov asistoval pri všetkých troch jeho góloch. Nemci už presilovku nestihli využiť, a tak nasledovalo predĺženie.

V nadstavenom čase Rusi dominovali a navyše im Nemci v 70. minúte darovali presilovú hru. Nepohrdli ňou a štvorbodový hrdina zápasu Kaprizov v nej už po 29 sekundách rozhodol svojím piatym gólom na turnaji o výhre 4:3 a zisku prvého zlata pre Rusko po 26 rokoch. Košečkin k nemu prispel 22 zákrokmi, Aus den Birken ich urobil o štyri viac. Nemci získali prvé olympijské striebro v histórii.

Zostava OAR: Košečkin (Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, Jakovlev – Andronov (A), Kalinin, Kovaľčuk (A) – Daciuk (C), Kaprizov, N. Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Telegin, Mozjakin, Grigorenko – Kablukov

Zostava Nemecka: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff (A), J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Krupp – Macek, Goc (C), Noebels – Reimer, Hager (A), Schütz – Kink, Mauer, Kahun – Plachta, Ehliz, Fauser – Wolf

ikona  Páľte tuky, budujte svaly, žite zdravo so SlovakFitness.sk » Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať
phila Ignorovať25. 02. 2018 08:02
Nemecku. Škoda toho záveru 3 tretiny.
Reagovať    2
Panzerschreck Ignorovať25. 02. 2018 12:34
Veru škoda. Nemci boli lepší 2 tretiny + bolo vidieť že na ľade nechali srdce. Ale šport i osud niekedy nenechajú vyhrať lepšieho. Každopádne i tak veľký rešpekt pred tým, ako tím Nemecka zahral celú play-off časť turnaja.
LeBlond Ignorovať25. 02. 2018 17:58
Tiež som si v istom momente povedal, že by bolo dobre keby vyhrali nemci, ale nakoniec dobre tak. Inak bez hráčov NHL celkom fraška, aj s tou olypijskou hymnou. Každopádne výsledok je taký, že vidieť v budúcnosti Slovenský hokej (len zúčastniť sa) na ďalších olympiádach bude pre nás zakaždým malý zázrak
Devil Ignorovať25. 02. 2018 08:16
Ako ano skoda tej 3 tretiny ale podla mna to vylucenie ale nevadi lepsie jak ....
LeBlond Ignorovať25. 02. 2018 10:58
Jake Ignorovať25. 02. 2018 11:36
Ráta sa teda Datsyuk do Tripple Gold Clubu? To je inak zaujímavý precedens, lebo ako hráč olympiadu vyhral, ale nie za svoju reprezentáciu (Rusom sa to zlato nebude počítať, čiže ak vyhraju o 4 roky, tak to aj tak bude "prvé zlato po 30 rokoch"). Veľmi zaujímavé (prajem mu), take niečo sa stalo asi prvý krát? To znamená, že za určitých okolností by sme sa tam mohli raz dočkať aj Slováka (aj v realistickej verzii, kde nemusíme čakať na úspech repre).
coffey Ignorovať25. 02. 2018 12:06
podla mna je jedno za koho, hlavna vec je, ze ma na krku olympijske zlato, cize patri do triple gold clubu
Phobos Ignorovať25. 02. 2018 12:19
Pokiaľ ma pamäť neklame TGC je o výhre SC, MS a OH konkrétneho hráča bez ohľadu na mužstvo, alebo krajinu. Teda, ak Datsyuk vyhral SC za Detroit, MS za Rusko a OH by vyhral za napr. Uzbekistan, tak by bol v TGC aj tak.
LeBlond Ignorovať25. 02. 2018 14:17
Zlato má na krku, tak patrí do tohto "imaginatívneho klubu". Z našich myslím, že mal reálnu šancu len Šatan? nik iný nebol majster sveta a víťaz SC zároveň, či?
kn23 Ignorovať25. 02. 2018 13:49
Aspon sme jediny tim,ktory z dolal olympijskych vitazov.a k tomu TGC,Voynov tam nepatri tiez? Ci este nebol majster sveta?
majohaas Ignorovať26. 02. 2018 09:34