29. 03.
30. 03.
«

Hossa dvojgólový, Budaj vychytal čisté konto

V noci zo soboty na nedeľu bolo na programe 12 zápasov, v ktorých sa predstavilo aj 11 našich krajanov. Do kanadského bodovania sa zapísali traja. Z gólu sa tešili dvaja, pričom Hossa strelil dva góly. Okrem Hossu sa stal prvou hviezdou zápasu Peter Budaj, ktorý vychytal nulu.

Red Wings na domácom ľade privítali New Jersey a z víťazstva 3:1 sa tešili domáci hokejisti. Vo všetkých troch góloch Detroitu mali prsty slovenskí hráči. Marián Hossa, ktorý sa stal prvou hviezdou zápasu, strelil prvé dva góly svojho tímu. Prvým otvoril v 4. minúte skóre zápasu a druhým rozhodol o víťazstve Detroitu. Hossa ma po sobotnom stretnutí na svojom konte už 8 presných zásahov. Tretí gól „červených krídiel“ strelil Kirk Maltby, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v sezóne. Asistenciu si pri góle do štatistík zapísal aj Tomáš Kopecký. Čestný úspech Devils dosiahol v 25. minúte Zach Parise. Hossa v zápase odohral skoro 19 minút a do štatistík si pripísal aj dva plusové body, tri strely a dve trestné minúty. Kopecký odohral 8 a pol minúty a štatistiky si vylepšil o plusový bod a dve strely.

Petrovi Budajovi sa v sobotných zápasoch zvyklo dariť. Práve v nočnom dueli proti Nashvillu ukončil svoju nepriaznivú sériu, keď svoj tím doviedol k víťazstvu tým najlepším možným spôsobom – vychytaním čistého konta. Budaj čakal na svoj shutout dlhšie ako rok. V stretnutí vychytal všetkých 26 striel Predators a stal sa prvou hviezdou zápasu, ktorý Avalanche vyhrali 1:0. Víťazný gól dosiahol Darcy Tucker, pre ktorého to bol 200. gól v kariére. Útočník Marek Svatoš odohral šesť minút a do štatistík si pripísal len štyri trestné minúty.

Strelecky sa v noci presadil aj útočník Richard Zedník, ktorý strelil jediný gól svojho tímu v stretnutí proti Coyotes. Zedník strelil prvý gól stretnutia a jeho druhý v sezóne, čím poslal Panthers do vedenia 1:0, ktoré vydržalo až do 31. minúty. Potom už prišli len góly domáceho tímu, ktorý napokon celý zápas vyhral pomerom 4:1. Zedník si okrem gólu na svoje konto pripísal aj mínusový bod a tri strely. Na ľade strávil 13 a pol minúty. Prvou hviezdou zápasu sa stal center Phoenixu Olli Jokinen, ktorý bol ešte v minulej sezóne kapitánom Panthers.

V noci proti sebe nastúpili len dvaja slovenský obrancovia. V Bostone sa stretli kapitán domácich Bruins Zdeno Chára a jeden z najlepších obrancov Buffala Andrej Sekera. Ani jeden z nich sa nezapísal do kanadského bodovania, no viac dôvodov na radosť mal po zápase Chára, ktorého Boston vyhral 3:1. Víťazný gól strelil Chuck Kobasew.

Miroslav Šatan odohral sobotné stretnutie v Uniondale a v sídle jeho bývalého zamestnávateľa NY Islanders sa bodovo nedokázal presadiť. Šatanovi sa nedarilo ani v samostatných nájazdoch, no jeho tím vďaka premenenému nájazdu Petra Sýkoru vyhral 4:3.

Obranca Milan Jurčina odohral 15 minút v zápase proti NY Rangers, ktorý Washington vyhrali 3:1. Víťazný gól strelil Tom Poti, no prvou hviezdou zápasu sa stal brankár Brent Johnson, ktorý zaznamenal 28 úspešných zákrokov.

Tampa Bay vyhrala vďaka gólom Jokinena a Prospala nad Philadelphiou 2:1. Veľkú zásluhu na víťazstve mal aj brankár Mike Smith, ktorý zlikvidoval 35 striel Flyers. Slovenský obranca Andrej Meszároš odohral necelých 25 minút a bol najvyťaženejším slovenským hokejistom noci. Štatistiky si vylepšil o plusový bod.

Posledným Slovákom, ktorý v noci korčuľoval po ľadoch NHL je Michal Handzuš. Ani on sa už do kanadského bodovania zapísať nedokázal, no tešil sa aspoň z tímového úspechu. Kings na domácom ľade porazili St. Louis 5:3. Handzuš odohral 19 a pol minúty a do štatistík si pripísal mínusový bod a dve strely.

Roberto Luongo vychytal svoj tretí shutout v sérii, keď v sobotnom zápase „vynuloval“ strelcov Minnesoty. Vďaka jeho 29 zákrokom a gólom Sami Sala a Daniela Sedina vyhrali Canucks nad Wild 2:0.

Carey Price zaznamenal 35 úspešných zákrokov, no Canadiens nestačili na Toronto, s ktorým prehrali 3:6. Maple Leafs boli aktívnejším tímom a bránu Habs zasypali 41 strelami. Niklas Hagman strelil dva góly a jeho spoluhráč z útoku Mikhail Grabovski strelil gól a zaznamenal asistenciu.

San Jose porazilo Dallas 2:1. Víťazný gól Sharks strelil 29 sekúnd pred koncom tretej tretiny Patrick Marleau. Brian Boucher zaznamenal pri víťazstve 23 zákrokov a stal sa treťou hviezdou zápasu.

Nováčik Steve Mason pomohol Blue Jackets zdolať Calgary 3:1. Mason urobil 22 zákrokov a zostal po svojom treťom štarte v NHL neporazený. Po zápase bol vyhlásený za prvú hviezdu. Víťazný gól strelil ďalší nováčik Derick Brassard.