Peter Budaj Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Marián Hossa Zdeno Chára Tomáš Jurčo Martin Marinčin Richard Pánik Andrej Sekera Tomáš Tatar
KHL · SlovakFitness.sk · Úspech.MNE.sk

Flyers odpovedali na úvodný debakel, Jets a Vegas opäť víťazne

Jozef Struhár (Hymy) a Marián Masaryk | 14.04.2018
V piatok sa odohrali tri zápasy prvého kola play-off aj s jedným Slovákom. Philadelphia vyrovnala stav série s obhajcom titulu, kým Winnipeg i Vegas zaznamenali druhé víťazstvá. Tešil sa z neho aj Tomáš Tatar.

Východná konferencia

PITTSBURGH – PHILADELPHIA 1:5 (stav série: 1-1)

Nemuseli sa meniť formácie ani brankár. Zahanbujúca prehra namotivovala Philadelphiu dostatočne na to, aby sa niečo také už neopakovalo. V piatok sa zverencom Davea Hakstola podarilo podať lepší výkon a odmenou bola výhra 5:1 nad Pittsburghom, po ktorej je stav série dvoch pennsylvánskych rivalov vyrovnaný 1-1. Brian Elliot zneškodnil 34 striel, Sean Couturier zaznamenal gól a dve asistencie. Do čierneho sa trafili aj Shayne Gostisbehere, Travis Konecny, Nolan Patrick a do prázdnej brány Andrew McDonald. Prvý výhra Flyers nad Penguins v tejto sezóne sa zrodila dva dni po prehre 0:7. Matt Murray, ktorý prišiel o sériu nepriestrelnosti v play-off po 225 minútach a 49 sekundách, opustil duel len s 15 zákrokmi. O čestný úspech jeho tímu sa postaral Patric Hörnqvist, ktorý predtým trafil dvakrát tyčku. Sidney Crosby premárnil na konci druhej tretiny čistú šancu pri odkrytej bráne, po ktorej mohol byť stav 1:2. Predtým sa rútil sám na brankára. Do tretej tretiny sa nakoniec vstupovalo s dvojgólovým rozdielom, ktorý bol už v 46. minúte dvojnásobný. Tretí zápas série sa odohrá v nedeľu vo Philadelphii.

Couturierov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. S. Couturier, 2. B. Elliott, 3. I. Provorov (všetci PHI)

Brian Elliott, brankár Flyers: „Myslím si, že predošlý zápas bol trochu divný. V tomto sme do toho dali skutočne všetko, každý si dobre splnil svoju úlohu. Podali sme skvelý tímový výkon.“

Sidney Crosby, kapitán Penguins: „Vždy sa pozeráte dozadu a pýtate sa: ´Čo by bolo, ak by?´ Ale to sa niekedy stáva. Nemôžeme to tak riešiť, musíte sa s tým zmieriť. Takto play-off funguje. Ak by som strelil ten gól na 1:2, bol by to odlišný zápas. Spolu s tým únikom to boli zlomové body zápasu. “

WINNIPEG – MINNESOTA 4:1 (stav série: 2-0)

Winnipeg v druhom domácom zápase dominoval, Minnesotu prestrieľal pomerom 44:17 a po víťazstve 4:1 vedie v sérii 2-0. O všetkom rozhodla trojgólová tretia tretina, v ktorej vyhral na strely 17:3, v posledných dvoch celkovo 31:8. Wild nevystrelili na Connora Hellebuycka vyše 20 minút, ale napokon mu 45 sekúnd pred koncom duelu pokazil čisté konto Zach Parise v presilovej hre. S 13. gólom v play-off prekonal klubový rekord Mariána Gáboríka. Tyler Myers a Patrik Laine zaznamenali po góle a asistencii, víťazný gól strelil Paul Stastny a skóroval aj Andrew Copp. Jack Roslovic pri debute v play-off dvakrát asistoval. Jets vyhrali 11. domáci zápas v sérii od 2. marca. Devan Dubnyk predviedol 40 zákrokov, ale Wild prehrali v play-off ôsmy zápas číslo dva po sebe a zhoršili si v nich celkovú bilanciu na 2-11. Tretí súboj série je na programe v nedeľu v St. Paul. Minnesota musí doma aspoň raz vyhrať, ak nechce vypadnúť po štyroch dueloch.

Zaujímavosťou tejto série je, že oba zápasy Winnipegu rozhodli jeho posily z tohtoročnej uzávierky prestupov. V prvom strelil víťazný gól Joe Morrow, v druhom Stastny. Marko Daňo opäť nedostal šancu hrať.

Stastnyho víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. D. Byfuglien, 2. J. Roslovic, 3. P. Laine (všetci WPG)

Patrik Laine, útočník Jets: „Snažili sme sa hrať jednoducho a posielať puky smerom k ich bráne. Robili sme to často. Vieme, že Dubnyk vyráža veľa pukov pred seba, čo sme využili. Strelili sme pár gólov z blízkosti brány a chceme v tom pokračovať.“

Bruce Boudreau, tréner Wild: „Dnes hrali naozaj dobre a zdolali nás. Na nedeľu sa však pripravíme. Nájdeme spôsob, ako vyhrať. Máme ešte dosť času. Nie je žiaden dôvod na paniku. Musíme vyhrať štyri zápasy, no najskôr treba vyrovnať sériu na domácom ľade.“

VEGAS – LOS ANGELES 2:1 P2 (stav série: 2-0)

V Las Vegas sme v piatok videli prvé dvojité predĺženie tohto play-off. Dlhý zápas ukončil až v 96. minúte Erik Haula, ktorý rozhodol o výhre nováčika NHL 2:1 a vedení v sérii 2-0. Vegas je piatym tímom v histórii, ktorý vyhral svoje prvé dva zápasy play-off . Alex Tuch otvoril skóre v prvej tretine v presilovej hre, rovnakým spôsobom vyrovnal stav v druhej tretine Paul LaDue. Obaja skórovali premiérovo v play-off. Marc-Andre Fleury prispel k triumfu 29 zákrokmi a so 64. výhrou v play-off sa dostal pred Curtisa Josepha na 12. miesto historického poradia. NHL. Ďalšou sa vyrovná Dominikovi Hašekovi. Jeho náprotivok Jonathan Quick čelil až 56 strelám. Pre oba tímy išlo o najdlhší zápas v klubovej histórii, ktorý trval presne 95 minút a 22 sekúnd. Kým Vegas vyhralo svoje prvé predĺženie v play-off, kalifornský tím má v nich celkovú bilanciu 29-28. Tretí súboj série sa odohrá v nedeľu v Los Angeles. Domáci budú musieť vyhrať aspoň raz, ak sa chcú ešte vrátiť do mesta hazardu.

Slovenský Tomáš Tatar odohral takmer 18 a pol minúty, no opäť nebodoval. Pripísal si na konto dve strely a až osem bodyčekov, druhý najvyšší počet v zápase po Williamovi Carrierovi (11). Vyhral tiež svoje jediné vhadzovanie.

Haulov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. E. Haula (VGK), 2. N. Schmidt (VGK), 3. J. Quick (LAK)

Erik Haula, útočník Golden Knights: „Toto je jeden z najlepších pocitov, aké môžete v športe zažiť, ukončiť zápas takýmto spôsobom. “

Paul LaDue, obranca Kings: „Je to hrozné, hlavne, keď pracujete tak tvrdo a zájdete tak ďaleko... Odohrali sme dobrý zápas. Sme s tým spokojní pred návratom domov. V nedeľu podáme opäť silný výkon.“

T. Tatar (VGK) 18:24 0 0 0 0 0 2 8

ikona  Páľte tuky, budujte svaly, žite zdravo so SlovakFitness.sk » Nahlásiť chybu