30. 03.
«

Správy z NHL

Tortorella garantuje, že Columbus vynúti siedmy zápas

Columbus ukázal svoju silu v tretej tretine sobotného zápasu, ale nestačilo to a prehral tretí duel po sebe. V sérii proti Washingtonu tak prehráva 2:3 a ďalší zápas odohrá doma. Tréner John Tortorella už stihol garantovať, že ho jeho mužstvo vyhrá.

Columbus viedol po prvých dvoch zápasoch série 2:0, ale teraz má nôž na krku, pričom prvé dva súboje doma prehral. Tortorella verí, že sa situácia opakovať nebude a že sa ešte v stredu ukáže vo Washingtone.

„Budeme tu na zápas číslo sedem,“ vyhlásil sebavedomo.

Po tom, čo Oliver Bjorkstrand vyrovnal v úvode tretej tretiny sobotného zápasu na 3:3, Blue Jackets absolútne ovládli zvyšok normálneho hracieho času. Ani ich dominancia a strelecká prevaha 16:1 im však k výhre nepomohli a prehrali 3:4 po predĺžení.

Bolo by teda pochopiteľné, ak by hráči tímu z Ohia niesli takúto prehru ťažko. Tortorella sa však neobáva toho, že by to na nich zanechalo nejakú stopu. Verí, že sa jeho zverenci pred ďalším zápasom rýchlo oklepú a nebudú na to potrebovať žiadnu externú motiváciu.

„Nepoviem im ani jedno slovo. Budeme tu naspäť pre siedmy zápas,“ poznamenal.

Uvidíme v tejto sérii zápas číslo sedem? Odpoveď spoznáme v noci z pondelka na utorok.