23. 04.
24. 04.
«

Ovečkin zariadil triumf Capitals, Jets predviedli veľký obrat

V utorok pokračovalo druhé kolo play-off ďalšími dvoma zápasmi bez slovenskej účasti. Vo Východnej konferencii sa Washington ujal vedenia v sérii s obhajcom titulu, kým Winnipeg dokázal na západe to isté proti Nashville.

Východná konferencia

PITTSBURGH – WASHINGTON 3:4 (stav série: 1-2)

Alex Ovečkin skóroval 67 sekúnd pred koncom normálneho hracieho času a rozhodol o víťazstve Washingtonu 4:3 v treťom zápase série proti Pittsburghu. Obhajcovi titulu vrátil domácu prehru a v sérii vedie 2:1. Na ľade súpera má v tomto play-off bezchybnú bilanciu 4-0. Penguins vyhrávali po druhej tretine 2:1 aj 3:2, ale hostia v tretej časti hry otočili stav. Matt Niskanen, Chandler Stephenson a John Carlson tiež skórovali, Nicklas Bäckström nazbieral tri asistencie a Braden Holtby predviedol 19 zákrokov, o jeden viac ako Matt Murray. Obaja čelili rovnakému počtu striel. Jake Guentzel, Patric Hörnqvist v presilovke a dvojbodový Sidney Crosby skórovali z hráčov domáceho tímu. Pred Hörnqvistovým gólom neinkasovali Capitals v predošlých 24 oslabeniach. Jevgenij Malkin pri návrate do akcie raz asistoval. Duel nedohral jeho spoluhráč Zach Aston-Reese, ktorého zlikvidoval Tom Wilson. Štvrtý súboj série je na programe vo štvrtok opäť v Pittsburghu.

Ovečkin strelil druhý najneskorší víťazný gól v normálnom hracom čase zápasu play-off v histórii Capitals. Rekord drží Joel Ward, ktorý v roku 2015 rozhodol duel proti Rangers dve sekundy pred koncom. Kris Letang sa vyrovnal Larrymu Murphymu na prvom mieste historického poradia obrancov Penguins s 57 asistenciami v play-off.

Ovečkinov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. A. Ovečkin, 2. N. Bäckström (obaja WSH), 3. J. Guentzel (PIT)

Matt Niskanen, obranca Capitals: „Je to pre nás dôležité víťazstvo. Dnes to bol najmä fyzicky náročný zápas. Tvrdo sme bojovali a ukázali sme pevnú vôľu, keď sme sa vrátili do hry v tretej tretine. Hrali sme naozaj naplno. Zaslúžili sme si vyhrať.“

Mike Sullivan, tréner Penguins: „Nie je jednoduché vyhrať zápas v play-off. Nikto to nevie lepšie ako tento tím. Dnes sme odohrali tvrdý a náročný zápas. Mohol ho vyhrať ktokoľvek. Musíme však prehru hodiť za hlavu, pripraviť sa na ďalší zápas a podať v ňom náš najlepší výkon.“

WINNIPEG – NASHVILLE 7:4 (stav série: 2-1)

Winnipeg opäť potvrdil svoju silu v domácom prostredí. Po prvej tretine tretieho zápasu série proti Nashville prehrával už 0:3, ale v úvode druhej časti hry strelil tri góly za 2 minúty a 51 sekúnd. Dokopy v nej skóroval štyrikrát, ďalšie tri góly pridal v poslednej tretine a zvíťazil 7:4. Blake Wheeler a Dustin Byfuglien zaznamenali po dva góly a asistenciu, Paul Stastny gól a dve prihrávky, Jacob Trouba gól a asistenciu. Wheelerov prvý gól v presilovej hre bol víťazný, druhý pridal do prázdnej brány. Tú trafil v závere aj Brandon Tanev. Mark Scheifele dvakrát asistoval a Connor Hellebuyck prispel k výhre 26 zákrokmi. Prekonali ho Mike Fisher, Austin Watson, P. K. Subban a Filip Forsberg, ktorý vyrovnával stav na 4:4. Poslední dvaja si pripísali aj asistenciu, Ryan Johansen a Mattias Ekholm po dve. Pekka Rinne opustil duel s 38 zákrokmi. Predators využili dve zo štyroch presiloviek. Namiesto zraneného Calleho Järnkroka bol v ich zostave Miikka Salomäki. Štvrtý súboj série sa odohrá vo štvrtok opäť vo Winnipegu.

Scheifele zaznamenal piaty viacbodový zápis v tomto play-off po sebe, čo naposledy v lige dokázal Sidney Crosby v roku 2010. Jets vyhrali v normálnom hracom čase zápas play-off, v ktorom prehrávali najmenej o tri góly, ako prvý tím v NHL od roku 2015. Vtedy Calgary zdolalo Vancouver v šiestom zápase prvého kola rovnako 7:4 po obrate z 0:3.

Wheelerov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. D. Byfuglien, 2. J. Trouba, 3. P. Stastny (všetci WPG)

Blake Wheeler, kapitán Jets: „V prvej tretine sme dostali niečo ako kopanec do zubov. Náš tím však tento rok dokáže dobre zareagovať na nepriaznivý vývoj, či už ide o nevydarenú tretinu alebo celý zápas. Naším cieľom bolo predovšetkým vyhrať druhú tretinu a vrátiť sa do hry.“

Ryan Ellis, obranca Predators: „Prestali sme hrať. Už sme nehrali naplno a naopak, oni začali. Presne toto sa stane, keď sa jeden tím prestane snažiť a druhý prevezme iniciatívu. Musíme sa poučiť z našich chýb a naozaj hrať celých 60 minút naplno.“