28. 03.
29. 03.
«

Obaja vlaňajší finalisti vyrovnali série

Vo štvrtok pokračovalo druhé kolo play-off dvomi zápasmi bez slovenskej účasti. Pittsburgh i Nashville dokázali vyrovnať série s Washingtonom, resp. s Winnipegom.

Východná konferencia

PITTSBURGH – WASHINGTON 3:1 (stav série: 2-2)

A opäť sa začína odznova. Jake Guentzel strelil dva góly a dosiahol hranicu 20 bodov v tomto play-off, Jevgenij Malkin vsietil víťazný gól v závere druhej tretiny v presilovej hre a Pittsburgh zdolal Washington 3:1 vo štvrtom zápase série druhého kola. Vyrovnal jej stav na 2:2. Guentzel otvoril skóre v strede duelu a uzavrel ho v poslednej minúte tretej tretiny strelou do prázdnej brány v presilovke. Sidney Crosby asistoval pri oboch jeho góloch a Matt Murray predviedol 20 zákrokov, o jeden menej ako Braden Holtby. Z hráčov Capitals sa ako jediný strelecky presadil T. J. Oshie, ktorý vyrovnal stav zápasu na 1:1 v početnej výhode. Penguins využili dve zo štyroch, hostia jednu z troch. Murray čelil v tretej tretine iba trom strelám, pričom Alex Ovečkin na neho za celý zápas nevyslal ani jednu. Malkinov gól musel odobriť video rozhodca, pretože tréner Washingtonu Barry Trotz reklamoval nedovolené bránenie v hre brankárovi. Záver duelu okorenila bitka Oshieho s Krisom Letangom. Piaty súboj série je na programe v sobotu už v hlavnom meste USA. V tom štvrtom hrali Penguins aj s Carlom Hagelinom, ktorý sa vrátil do akcie po trojzápasovej absencii.

Guentzel sa stal siedmym hráčom v ligovej histórii, ktorý nazbieral 20 bodov v prvých 10 zápasoch jedného play-off. Ako deviaty hráč v klubovej histórii bodoval v ôsmich zápasoch play-off po sebe. Posledným bol v roku 2014 Jussi Jokinen (8). V jeho prvých 35 dueloch play-off v kariére strelil 23 gólov, deviaty najvyšší počet v histórii NHL.

Malkinov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. J. Guentzel, 2. M. Murray, 3. J. Malkin (všetci PIT)

Sidney Crosby, kapitán Penguins: „Vedeli sme, že potrebujeme správne zareagovať na predošlý zápas a to sme urobili. Potrebujeme si však preniesť psychickú výhodu aj do ďalšieho duelu. Vieme, že naposledy na nás vyleteli a hrali veľmi dobre. My potrebujeme hrať tak dobre ako dnes.“

Braden Holtby, brankár Capitals: „V tejto sezóne sme si vždy verili. Jeden zápas s nami nezamáva. Našou silnou stránkou je reagovanie na aktuálnu situáciu, či už po výhre alebo prehre. Opäť sa sústredíme iba na ďalší zápas. Nemyslím si, že niekto z nášho tímu rozmýšľa inak.“

WINNIPEG – NASHVILLE 1:2 (stav série: 2-2)

Každá séria sa raz musí skončiť. Winnipeg vo štvrtok prišiel o šnúru 13 domácich výhier trvajúcu od 2. marca, keď vo štvrtom zápase série proti Nashville prehral 1:2 a dovolil vlaňajšiemu finalistovi vyrovnať jej stav na 2:2. Jets boli aktívnejší, ale nedokázali prekonať Pekku Rinneho až do poslednej minúty duelu. Patrik Laine mu pokazil čisté konto až 51 sekúnd pred koncom v presilovej hre jeho prvým gólom od 13. apríla. Fínsky veterán však zastavil zvyšných 32 striel, o päť viac ako domáci Connor Hellebuyck. Ryan Hartman otvoril skóre zápasu v závere prvej tretiny a víťazný gól strelil v druhej časti hry P. K. Subban pri početnej výhode. Bol to jeho tretí presilovkový gól v sérii druhého kola tohto play-off. Piaty súboj sa odohrá v sobotu v Nashville.

Predators mali späť v zostave Scotta Hartnella, ktorý nahradil Kevina Fialu a Yannicka Webera. Jets sa vrátil do akcie Joel Armia. Slovák Marko Daňo ešte nedohral šancu hrať. Poslednú domácu prehru utrpel Winnipeg ešte 27. februára, zhodou okolností tiež proti Nashville (5:6).

Subbanov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. P. Rinne, 2. M. Ekholm (obaja NSH), 3. B. Little (WPG)

Pekka Rinne, brankár Predators: „Teraz je z toho úplne odlišná séria. Ideme domov a je to o tom, kto bude najlepší z troch zápasov. My máme pritom dva zápasy u nás doma. Proti tomu namietať nebudeme.“

Blake Wheeler, kapitán Jets: „Ani na sekundu sme si nemysleli, že touto sériou preletíme ako vánok. Očakávali sme veľký boj až do konca a tieto vrcholy a pády sú pre nás aj lekciou. Ide o to, ako na ne zareagujete. V tomto ročníku sme už čelili nepriazni a vždy sme na ňu odpovedali, takže som pred piatym zápasom vcelku nadšený.“