«
NHL Fanshop - tričká, šiltovky a dresy »SlovakFitness.sk

Hedman a Vasilevskij doviedli Lightning k prvej výhre vo finále Východu

Jozef Struhár (Hymy) | 16.05.2018
Washington sa domov vrátil s vedením 2:0 na zápasy, no prvé konferenčné finále na domácom ľade od roku 1998 nedokázal pretaviť na postupový mečbal. Tampa Bay vyhrala 4:2 a znížila stav série na 1:2.

Podrobné štatistiky

Andrej Vasilevskij predviedol 36 zákrokov, Victor Hedman strelil svoj prvý gól v play-off a pridal dve asistencie, aby doviedli Tampu Bay k dôležitej výhre 4:2 v treťom zápase finále Východnej konferencie. Bradena Holtbyho z 23 striel prekonali aj Steven Stamkos, Nikita Kučerov a Brayden Point. Všetci traja pridali aj po asistencii. Z hráčov Washingtonu sa presadili Brett Connolly a Jevgenij Kuznecov, ktorý vyslal na bránu až 12 striel. Alex Ovečkin deväť. Nicklas Bäckström vynechal štvrtý zápas po sebe.

Rozhodujúci gól Hedmana:

O čosi lepší vstup do zápasu mal domáci tím, ktorý však nedokázal z aktivity ťažiť a potom už Lightning dokázali hru vyrovnať. Capitals nevyužili ani presilovku po faule Stralmana. Naopak, hosťom sa prvú početnú prevahu zužitkovať podarilo. V 14. minúte potrestal faul Holtbyho Stamkos, ktorý po prihrávke Hedmana uspel so strelou z prvej z ľavého kruhu. Washington sa snažil o vyrovnanie a najbližšie k nemu mal Ovečkin v poslednej minúte tretiny. Krížnu prihrávku Kuznecova si však ešte musel spracovať a kým sa tak stalo, Vasilevskij si odkrytý priestor po svojej pravici dokázal na poslednú chvíľu pokryť.

V druhej tretine sa lámal chlieb tretieho zápasu série. Už v 22. minúte putoval na lavicu hanby Eller a veľmi rýchlo dokázal využiť presilovku na zvýšenie vedenia Kučerov. Opäť uspel strelou z prvej a opäť po prihrávke Hedmana, no tentokrát zakončoval z pravého kruhu. Krátko na to skóroval samotný Hedman, ktorého pekne našiel práve Kučerov. Lightning zrazu viedli 3:0 a v publiku by bolo možné počuť dopadnúť na zem aj vlas. Washington zvýšil aktivitu, ale spomalil ho v 27. minúte faul Ellera. Tentokrát Capitals oslabenie prežili. V 31. minúte dal domácim fanúšikom dôvod na radosť Brett Connoly, ktorý znížil na rozdiel dvoch gólov a odštartoval obdobie, v ktorom Capitals súpera zatlačili. Kľúčové však bolo, že nevyužili ani ponúknutú presilovku, po ktorej sa v 37. minúte podarilo Braydenovi Pointovi zvýšiť vedenie hostí už na 4:1.

V úvode poslednej dvadsaťminútovky sa domáci trápili, nevyužili vylúčenie Killorna, ale potom prežili oslabenie troch proti štyrom. Až v strede tretiny sa rozbehli. Všetko začal sľubnou šancou Vrána, ktorý pri rýchlom útoku trafil tyčku. Capitals potom spomalil v 53. minúte faul Kuznecova. Tampa si kontrolovala vedenie a Washingtonu už nezostávalo nič iné, len skúsiť šťastie s hrou bez brankára. V 57. minúte z toho bol gól Kuznecova, ktorý znížil na rozdiel dvoch gólov. V poslednej trojminútovke sa „Caps“ snažili o vyrovnanie, ale už sa im nepodarilo ani streliť kontaktný gól.

Braden Holtby
Andrej Vasilevskij
56:53 19/23 60:00 36/38
Philipp Grubauer
Louis Domingue
- - - -

Hedman bodoval v ôsmom zápase play-off po sebe ako prvý hráč od roku 1995 a momentálne ťahá tretiu najdlhšiu bodovú sériu obrancu v histórii vyraďovacích bojov. O jeden zápas dlhšiu ju mali Brian Leetch a Larry Murphy. Rekordérom je Al MacInnis so 17 zápasmi. ... Stamkos vyrovnal s 10. presilovkovým gólom klubový rekord Martina St. Louisa. ... Tréner Capitals Barry Trotz viedol svoj tím v 54. zápase play-off, čo sa pred ním v klubovej histórii nepodarilo žiadnemu trénerovi.

Štvrtý zápas série sa odohrá vo štvrtok vo Washingtone.

Hviezdy duelu: 1. A. Vasilevskij, 2. V. Hedman, 3. N. Kučerov (všetci TBL)

Steven Stamkos, kapitán Lightning: „Ešte sme nič nedokázali. Naším cieľom je vyhrať majstrovský titul, ale nemôžeme sa pozerať tak ďaleko dopredu. Teraz sme z toho urobili aspoň sériu.“

Alex Ovečkin, kapitán Capitals: „Vieme, že oba tímy majú dosť dobré presilovky a ak budeme hrať tak ako dnes, tak to oni využijú vo svoj prospech. My sme v nich dnes neskórovali, ale oni áno.“

Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Mohlo by vás zaujímať
Zobraziť komentáre k článku (7) Komentáre k článku (7)
Rivik Ignorovať16. 05. 2018 05:59
Kuznecov a Oveckin dokopy 24 striel na branu Treti najaktivnejsi strelec bol dalsi Rus - Kucerov.
Mayo Ignorovať16. 05. 2018 07:36
Dosť bieda, že nevedia zasunúť pri toľkých strelách. Každopádne štvrtý zápas už zvládnu.
snoopy Ignorovať16. 05. 2018 10:01
A co z toho ked prehrali?
memorion Ignorovať16. 05. 2018 10:07
takze caps si uz nejdu pre finzu? skoncil beast mode?? kto mi to vysvetli???
Mayo Ignorovať16. 05. 2018 10:10
Idu, či akože teraz si niekto myslel, že už neprehraju?
BenBiskup Ignorovať16. 05. 2018 10:13
Kľučovi hrači začinaju ťahať prave, ked je to potrebne. Podme blesky, vyrovnať a nič nie je stratené
REBBELS Ignorovať16. 05. 2018 16:27
Jedna výhra zatím moc neznamená ale dík za ni teď musí výhru potvrdit a ukázat proč vyhráli vych. konferenci. Je to povzbuzení a snad to dobře dopadne