«
NHL Fanshop - tričká, šiltovky a dresy »SlovakFitness.sk

Vegas otočilo stav série, Tatar nebodoval

Marián Masaryk | 17.05.2018
V stredu pokračovalo finále Západnej konferencie prvým zápasom v Las Vegas. Nováčik NHL ho vyhral a otočil stav série s Winnipegom na 2:1 vo svoj prospech. V akcii bol opäť aj Slovák Tomáš Tatar.

Podrobné štatistiky

Vegas vyhralo aj prvý domáci zápas série a po výsledku 4:2 otočilo jej stav na 2:1. Jonathan Marchessault strelil ďalšie dva góly, druhý do prázdnej brány, skórovali aj dvojbodový James Neal a Alex Tuch. Brayden McNabb dvakrát asistoval a Marc-Andre Fleury predviedol 33 zákrokov. Recept na neho našiel iba dvojgólový Mark Scheifele, ktorému na oba góly prihral Blake Wheeler. Connor Hellebuyck inkasoval trikrát z 29 striel.

Tuchov víťazný gól::

Vegas odštartovalo historicky prvý zápas tretieho kola play-off na domácom ľade výborne. Už po 35 sekundách hry rozburácal T-Mobile Arénu Marchessault, ktorý rýchlostne prekorčuľoval Troubu a pri zakončení oklamal Hellebuycka pohybom. Nováčik NHL po otváracom góle kontroloval hru, ale v 12. minúte daroval súperovi prvú presilovku. Zostala však nevyužitá. Neskôr v tretine si zahrali v početnej výhode aj domáci, a to hneď dvakrát. Náskok si v nej nezvýšili. V úvodnej dvadsaťminútovke Golden Knights dominovali na vhadzovaniach (12:5) i počtom striel (10:3), no viedli iba 1:0.

V úvode druhej tretine Vegas dohrávalo presilovku, ale Jets sa ubránili. V 26. minúte sa im dokonca podarilo vyrovnať stav na 1:1, keď Scheifele nechytateľne usmernil za chrbát Fleuryho strelu Wheelera z veľkého uhla. Hostia sa však radovali iba 12 sekúnd, pretože Hellebuyck zle rozohral puk za vlastnou bránou, čo využil Neal a Vegas viedlo 2:1. Práve Neal mal prsty aj v treťom góle domáceho tímu v 29. minúte. Prešiel s pukom na hokejke do útočného pásma, obkrúžil bránu a našiel pred ňou voľného Tucha, ktorý sa nemýlil. V strede duelu si zahralo Vegas ďalšiu presilovku, ale štvrtý gól nepridalo. V 35. minúte dostali rovnakú možnosť Jets a Laine takmer znížil stav. Po dorážke Wheelerovej strely však trafil tyčku. Záver tretiny priniesol šarvátku a vylúčenie dvoch hráčov na oboch stranách.

Poslednú tretinu odštartoval Winnipeg najlepšie ako mohol. Po 18 sekundách hry strelil kontaktný gól na 2:3 Scheifele, ktorému naservíroval puk pred odkrytú bránu Connor. Kanadské mužstvo bolo odvtedy oveľa aktívnejšie (16:8 na strely), ale Fleuryho už nikto nedokázal prekonať. Marchessault ešte tri sekundy pred koncom duelu trafil prázdnu bránu a spečatil triumf Vegas. Záverečný hvizd vyvolal ďalšiu hromadnú strkanicu, po ktorej rozhodcovia udelili menšie tresty až piatim hráčom z oboch tímov.

Marc-Andre Fleury
Connor Hellebuyck
60:00 33/35 58:58 26/29
Maxime Lagace
Steve Mason
- - - -

V zápase padli dva góly za 12 sekúnd, najrýchlejšie od druhého zápasu finále Stanley Cupu v roku 2014 (11). Scheifele stanovil nový ligový rekord play-off s 11 gólmi na ľade súpera. Prekonal zápis Sidneyho Crosbyho (2009) a Joea Mullena (1989), ktorí ich strelili 10. Marchessault sa stal prvým hráčom v histórii NHL, ktorý skóroval v prvej i poslednej minúte rovnakého zápasu play-off. Na konte má už 17 bodov, o jeden menej ako je rekord hráča pri premiérovej účasti jeho tímu v play-off. Držia ho Jude Drouin (1975) a Igor Larionov (1996).

Slovenský útočník Vegas Tomáš Tatar odohral druhý zápas po sebe, ale tentoraz nebodoval. Za 10 minút a 56 sekúnd na ľade zaznamenal iba mínusový bod. Štvrtý zápas série sa odohrá v piatok opäť v Las Vegas.

Hviezdy duelu: 1. M. Fleury, 2. J. Marchessault, 3. J. Neal (všetci VGK)

Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Súvisiaci článok
Zobraziť komentáre k článku (8) Komentáre k článku (8)
pistasv Ignorovať17. 05. 2018 08:26
FLEURY
Pens Ignorovať17. 05. 2018 11:57
Marc-Andre Fleury v tohtoročnom play off: V hre 5 na 5 má Sv% 96,04 (2. Jonathan Quick z Kings 94,79), pričom xSv% (takúto by mal pri rovnakej kvalite striel priemerný ligový brankár) 92,1, čo mu dáva dSv% +3,94 (2. v lige opäť Quick +1,58). Low-Danger Save% 99,24 (2. v lige Braden Holtby z Capitals 98,55), Medium-Danger Save% 94,35 (pred ním iba Quick 97,56) a Hard-Danger Save% 91,49 (2. Sergej Bobrovskij z Blue Jackets 90,32). GSAA (Goals Saved Above Average) +11,94, čo znamená, že Golden Knights zachránil o skoro 12 gólov viac ako by to urobil za rovnakých podmienok priemerný ligový brankár (2. Holtby z Capitals +3,9). Ak Golden Knights pôjde do finále, Fleury bude veľmi vážny kandidát na Conn Smythe Trophy.
Reagovať    5
surgeon Ignorovať17. 05. 2018 13:05
WTF...
KnEzL Ignorovať17. 05. 2018 15:30
Ta statistika GSAA je neskutocna
Houdini Ignorovať17. 05. 2018 15:37
To jsou úplně unreal numbers. Člověk by řekl, že regrese musí přijít každou chvíli, ale MAF pořád drží. Tenhle playofg run Vegas je z hodně hodně velké části díky němu.
kvazar Ignorovať17. 05. 2018 19:58
unreal sakra
Duper Ignorovať17. 05. 2018 13:20
Flower dufam, ze to vyhras znova
DarroCGY Ignorovať18. 05. 2018 08:38
Neviem ako vy... ale som z tejto sezony a tohto prekvapenia riadne v p... taketo nieco by ma ani v sne nenapadlo ze zazijem a ked sa dozijem raz dochodku toto budem vnucatam rozpravat o nejakom psychopatovi Fleurym ze som to videl na vlastne oci sialena sezona a az mi z toho chlpy stoja kam sa novacik dostal. Dufam ze to vyhraju.