29. 03.
30. 03.
«

Debut Fehérváryho proti Chárovi, Pacioretty skóroval + video (príprava)

Po čínskom dobrodružstve Medveďov a Plameňov otvorila NHL dvere prípravnému obdobiu aj troma nedeľnými zápasmi hranými v Severnej Amerike. V akcii sme videli dvoch Slovákov, obaja sa stretli vo vzájomnom zápase.

Boston – Washington 2:1 SN (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0)

Druhá polovica mužstva Bostonu, ktorá neodcestovala do Činy, porazila v nedeľu Washington 2:1 po tom, čo v samostatných nájazdoch uspel ako jediný Danton Heinen. Jediný gól Bruins strelil Jakub Lauko, na ktorého neskôr reagoval Brett Connolly. Zane McIntyre chytil 21 striel, Copley (21/22) s Vaněčkom (12/12) nakombinovali 33 zákrokov. V akcii sa predstavili aj dvaja Slováci. V drese Bruins odohral viac ako 23 minút Zdeno Chára, v drese Capitals viac ako 20 minút Martin Fehérváry. Obaja zaznamenali po strele, ale nebodovali.

Islanders – Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Islanders vstúpili do prípravy správnou nohou, keď v bývalom Nassau Coliseum zdolali Philadelphiu 3:0. O góly sa postupne postarali Kieffer Bellows, Cal Clutterbuck a Sebastian Aho. Čisté konto si podelili Robin Lehner, ktorý čelil len ôsmim strelám, a Christopher Gibson, ktorý predviedol deväť zákrokov. V bráne Flyers sa vystriedali Anthony Stolarz (13/15) a Alex Lyon (9/10). Pre zranenie hornej časti tela duel nedohral obranca Travis Sanheim.

Vegas – Arizona 7:2 (4:2, 2:0, 1:0)

Púštne derby medzi Vegas a Arizonou vyhral domáci tím 7:2. Max Pacioretty pri svojom debute v drese Golden Knigths strelil jeden gól, dvakrát sa presadil Jonathan Marchessault. Do čierneho sa trafili aj Jake Bishoff, William Karlsson, Nicolas Hague a Erik Brannstrom. Tomáš Nosek nazbieral tri asistencie. Domáci využili štyri presilovky. Dylan Ferguson čelil 27 strelám, z ktorých ho prekonali obrancovia Jordan Oesterle a Jordan Gross. Darcy Kuemper inkasoval šesť gólov z 27 striel, Adin Hill v tretej tretine jeden zo štyroch. Richard Pánik nehral.

Z. Chára (BOS) 23:18 0 0 0 0 0 1 0
M. Fehérváry (WSH) 20:09 0 0 0 0 0 1 1